Jaką latarkę wybrać – akumulatory czy baterie

Jaka latarka dobraWybranie dobrej latarki jest bardzo ważne, latarki używa się w bardzo wielu okolicznościach. Dobra latarka ma bardzo wiele zastosowań i można ją wykorzystywać wszędzie tam gdzie trzeba coś rozjaśnić jej światłem.

Dobre latarki charakteryzują się zarówno solidnością wykonania jak i przede wszystkim siłą świecenia. Nowoczesne latarki pobierają bardzo małe ilości energii a dają mocne długie światło.

Jaką latarkę wybrać – zacznijmy od tego że dobra latarka powinna być silna, musi dawać silne światło punktowe a nie mocno rozproszone przez co mniej oświetlające obszar na jaki świecimy a tym samym i krótsze.

Obecnie można polecać tylko latarki o technologi diodowej, jest to najbardziej ekonomiczna jak i najbardziej skuteczna technologia. Im więcej diod ma dana latarka tym lepiej oświetla i daje mocniejszy strumień światła.

Latarki diodowe to najlepszy wybór. Dobrze wybierać latarki posiadające minimum 7 diod a teoretycznie im ich więcej tym lepiej.

Diody cieszą się bardzo długą żywotnością, świecą około 100 tysięcy godzin. Taka długość świecenia jest dostatecznie długa, by nigdy nie było problemu z działaniem światła. Warto wspomnieć o tym na co jest zasilana latarka. Do wyboru mamy albo wewnętrzne akumulatorki wbudowane w latarkę lub zasilaną na baterie zmienne.

Obydwa sposoby są dobre, z czego dłuższą żywność zapewnia bateria zmienna. Akumulatorki po jakiejś określonej ilości ładowań przestają utrzymywać energię – średnio około 250 – 500 ładowań. Bardziej ekonomiczne są Jadnak latarki ładowane z gniazdka 230V – także jedno ładowanie starcza na dłużej niż te zasilane na baterie.

Obudowa latarki ma spore znaczenie. Najlepiej aby była wykonana z metalu a w dodatku powlekanego ogumieniem. Ogumienie zapewnia odporność przed wstrząsami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Także guma sprawia że latarka staje się bardziej wodo i pyło odporna.

Dobra latarka powinna być wybierana nie po wyglądzie ale po parametrach. Im dłuższe światło oraz bardziej skupione tym lepszy model latarki. Dobre latarki można kupić w internecie, jest ich bardzo duży wybór a ceny są z reguły bardziej atrakcyjne niż w sklepach. O dobrych latarkach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.