Jak zrobić kanapę i meble z palet

Kanapa z paletMeble wykonane z palet to świetne nowoczesne rozwiązanie jakie wprowadza nowatorskie rozwiązania do pomieszczeń. Z palet można wykonać niemal każdy rodzaj mebli użytkowych a w dodatku są one stosunkowo tanie.

Kolejną ogromną zaletą takiego typu umeblowania jest ich bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia oraz to, że samemu można nadać ich wygląd oraz wielkość.

Jak wykonać meble z palet – w zależności od tego co potrzebujemy zawsze budowa wygląda odrobinę inaczej. Kanapy buduje się inaczej niż ławki czy stoły ale technika stawiania jest podobna – czyli coś na kształt budowy mebla jak z klocków i ich mocowania. Na początku trzeba wymierzyć wielkości jakie są potrzebne do danego mebla.

Kolejny krok to przygotowanie palet – i tutaj dobra wiadomość można je dostać w różnych wymiarach. Ważne aby były to palety euro lub inne z grubszych desek i drewna a absolutnie nie te jednorazowe, jakie są znacznie słabsze.

Po palety można się udać do tartaku lub jakiegoś punktu ich sprzedaży, gdzie także można się dowiedzieć o ich rozmiary – również na życzenie często mogą wykonać dla nas bez dodatkowych kosztów nietypowy wymiar jakieś partii palet, jaka jest nam niezbędna do wykonania wymarzonych mebli.

Kolejną dobrą wiadomością o jakiej już trochę wspominaliśmy wcześniej jest ich cena. Palety można kupić naprawdę tanio. Niemal każdy mebel wyjdzie dużo taniej z ich zastosowaniem niż kupienie innych typów rozwiązań ze sklepu. Szczególnie popularne w ostatnich czasach są łóżka małżeńskie na paletach, kanapy oraz stoły a także ogromną popularnością cieszą się wykonane z nich meble ogrodowe.

Wykonując meble z palet będzie trzeba dokupić takie elementy jak śruby, nóżki a w przypadku jakiś ruchomych elementów zawiasy. W przypadku kanap, puf lub łóżek wykonanych z palet będzie potrzeba oczywiście dokupić materiał wyścielający czyli jakiś materac czy pianki.

Przy wyborze palet warto zwracać uwagę na to, aby były już one z dobrze wyschniętego drewna. Inaczej drewno podczas schnięcia się odkształca. Mając już dobrą podstawę należy ją wyszlifować aby wszędzie drewno było idealnie gładkie. Następnie dobrze jest je pomalować albo samym lakierem na naturalne drewno albo farbą do drewna, o ile chcemy mieć jakiś iny niż typowe drewno kolor mebli.

Zdecydowanie warto zainteresować się tematem mebli tego typu, gdyż jest to rozwiazanie bardzo praktyczne i tanie a także dające bardzo fajne efekty wizualne. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Katja

    My mamy meble z palet w domu. Samemu robiliśmy zarówno stolik jak i powiedzmy narożnik. To są materace na paletach. Wadą jest że nie jest on rozkładany. Ale takie meble są bardzo wytrzymałe i super się sprawdzają. Tylko jak robi się samemu jest trochę pracy z ich szlifowaniem i malowanie, ale warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.