Jak zrobić grę pchełki – gra zręcznościowa dla każdego

Robimy grę pchełkiPchełki to niemal legendarna gra znana od dawna, w jaką może grać dowolną ilość osób jednocześnie. Cała zabawa polega na tym, aby za pomocą większego krążka (guzika) wstrzelić przez dociśnięcie mniszy krążek do pudełka lub miski.

Jest to genialna gra zręcznościowa jaka potrafi budzić wielkie emocje podczas rozgrywek.

Każdy z graczy otrzymuje taką samą ilość małych krążków, jakie musi umieścić we wspólnej lub własnej misce za pomocą jednego większego krążka. Wygrywa zawsze ten zawodnik jaki umieści wszystkie krążki najszybciej ze wszystkich. Innym sposobem jest zawody kto w jakimś określonym czasie wybije najwięcej krążków lub z jakiejś odległości kto wbije ich najwięcej.

Gra w pchełki ma kilka odmian, każdy z graczy może mieć odmienne barwy swoich krążków, aby się nie myliły i nie mieszały podczas rozgrywek lub/i wcześniej wspomniane granie do jednej miski lub osobnych.

Pchełki można oczywiście kupić w gotowym zestawie ze sklepu ale także to nic trudnego aby zrobić je samemu. Wystarczą do tego po prostu zwykłe guziki. W przypadku guzików należy wybrać jeden zdecydowanie większy i grubszy od pozostałych dla każdego gracza – najlepiej aby każdy rozprowadzający guzik był taki sam.

Następnie mniejsze guziki także dobrze aby były identyczne pod względem profilu i wielkości dla każdego gracza. Gracze w pchełki mogą mieć dowolną ilość „pchełek” czyli mniejszych guzików ale wszyscy gracze muszą mieć taką samą ich ilość. Guziki można odcinak z wyrzucanych koszul i innych ubrań lub po prostu kupić.

W pchełki najlepiej grać na dywanie lub na jakimś płaskim większym łóżku czy rozłożonym kocu. Podłoże do gry musi być miękkie i elastyczne. Dużym guzikiem naciska się sprężyście na brzeg mniejszego krążka i on zaczyna podskakiwać jak przysłowiowa pchełka. Im mocniej naciśniemy tym wyskok jest wyższy i dalszy.

Jako miski do których się gra, można wykorzystać nawet nakrętki do słoików lub coś podobnego co jest łatwo dostępne. Jak widać zrobienie samemu gry w pchełki jest bajecznie proste i można je wykonać w każdej chwili z rzeczy jakie ma chyba każdy we własnym domu.

W ten typ gry zręcznościowej może grać jednocześnie dowolna ilość osób. Możne grać każdy przeciwko sobie i wygrywa najlepszy lub grać drużynowo. Jest to zabawa jaką zdecydowanie warto wypróbować bez względu na wiek. Gdy walka jest zacięta emocje są naprawdę duże a rozgrywka coraz bardziej wciągająca.

Nie pozostaje nic innego jak zacząć grać, a gra naprawdę wciąga i potrafi dać adrenaliny podczas rywalizacji zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom. Polecamy i zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.