Jak zrobić dobrą reklamę

Wybór reklamDobra reklama to jedna z podstaw biznesu i jego rozwoju. Aby zrobić dobrą reklamę nie wystarczą tylko duże fundusze, a w zasadzie można czasami się obejść bez nich.

Dobra reklama to chwytliwe słowa ale i coś co zaciekawia i interesuje. Reklamę można podzielić na dwa gatunki. Pierwszy gatunek to dobre słowo a drugi to zachęta do sprawdzenia tego słowa.

Jak zrobić dobrą reklamę – dobrą reklamą nazywać będziemy coś takiego co zachęci ludzi do zwrócenia uwagi na to co jest reklamowane. Dobrej reklamy nie buduje się od ręki. Trzeba przemyśleć jej cechy. Zawsze dobrej reklamie przypisuje się cechy osobowości, oraz rozważa jak zostanie odebrana przez konsumentów.

Budowę dobrej reklamy zaczynamy od pomysłu na coś co zwróci uwagę konsumenta – często są to kolory lub dane wartości logiczne słów w reklamie. Sama reklama jest wizerunkiem oraz próbką jakości produktu, dlatego musi być starannie projektowana oraz przemyślana.

W dobrych reklamach liczą się wspomniane barwy. Nie mogą być one jaskrawe, ich odpowiedni dobór oznacza dobrą kompozycję. Kolory powinny tworzyć przyjemny dla oka obraz i kształt. Także liczą się napisy. Litery powinny być bardzo dobrze czytelne i równe, a także dobrze wkomponowane w kolory reklamy.

W reklamach liczy się dobra myśl przewodnia. Może być nią dane hasło czy słowa lub zdanie. Musi ta myśl pokazywać że jest to produkt wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W promocji swojego produktu lub marki duże znaczenie odgrywają 3 zasady.

Pierwszą z nich jest to aby osoba wybierająca nasz towar potrafiła się sama przed sobą usprawiedliwić dlaczego go wybrała. Druga zasada to aby konsument wybrał dany produkt, dlatego że wydaje mu się on niezbędny lub bardzo przydatny do życia.

Trzecia zasada to zadowolenie z produktu – dzięki niemu nasz klient może do nas  powtórnie powróci. Trzecia zasada jest bardzo ważna. Ona nie tylko ponownie przyciąga naszego wcześniejszego klienta ale także rzeszę nowych osób. Nasz klient opowiada o produkcie innym osobą, i czy jest zadowolony.

Budowa genialnej reklamy więc jest procesem który wymaga dopracowania. Danemu produktowi musimy nadać cech charakteru aby był on identyfikowany z naszymi klientami. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.