Jak zrobić choinkę z bibuły

Choinka rękodziełoChoinka wykonana z bibuły i papieru to piękna ozdoba jaką bardzo łatwo i szybko można zrobić samemu. Na początku należy z papieru zrobić profil drzewa czyli tak zwany stożek – sklejamy go tak aby się nie rozlatywał.

Stożek najlepiej jak jest wykonany z grubszego papieru aby się nie odkształcał.

Następnie robimy małe kuleczki z kolorowej bibuły – w tym wypadku z zielonej imitującej zieleń drzewa choinkowego. Kolejnym krokiem jest posmarowanie dobrym klejem profilu stożka taka by można go było obtaczać w zielonych kuleczkach z bibuły.

Jeśli kuleczki niedokładnie pokryją stożek można doklejać je tam ręcznie w miejscach ubytku. Wykonanie jak widać jest bajecznie proste i bardzo szybkie.

Co więcej tego typu ozdoby z powodzeniem mogą wykonać nawet dzieci lub pomagać w ich zrobieniu. Warto zwrócić uwagę tylko na klej aby nie był on za gęsty oraz aby dobrze pokrył całą przestrzeń stożka.

Na górze choinki można zamocować gwiazdkę oraz dodać od siebie inne ozdoby. Na przykład kuleczki z kolorowej innej bibuły imitujące bombki na choince. To naprawdę świetna zabawa i bardzo ładna dekoracja jeśli się do niej przyłożyć. Warto zobaczyć i wykonać samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.