Jak zrobić barszcz czerwony – Przepis

Przepis barszczBarszcz czerwony to jedno z dań tradycyjnej kuchni europy wschodniej oraz centralnej. Barszcz może być wykonany z różnych składników, jednakże czerwony powstaje szczególnie na bazie buraków o tym samym kolorze. Przepis na jego wykonanie jest szybki i prosty a smak zachwycający.

Do wykonania podstawowego barszczu czerwonego będą nam potrzebne takie składniki jak: garść suszonych prawdziwków, około 2 ząbki czosnku, 7 małych buraków czerwonych, 2,5 litra wywaru warzywnego, suszone zioła w tym liście laurowe oraz 2 łyżki majeranku a także kilka ziaren czarnego pieprzu oraz ziarna ziela angielskiego. Przyda się także sok z jednej cytryny i oczywiście sól oraz pieprz.

Przepis jak zrobić bardzo dobry w smaku Barszcz czerwony. Jest na to wiele pomysłów, postaraliśmy się przedstawić najciekawsze z nich, szczególnie te jakie powinny przypaść do gustu wielu osobom. Warto dodać że może się także przydać do składu trochę cebuli, suszonych innych grzybów niż wcześniej wymienionych oraz trochę oleju.

Warto także pamiętać że im więcej buraków tym bardziej określony smak i lepszy bardziej zdecydowany kolor barszczu zostanie osiągnięty.

Barszcz czerwony to tradycyjne danie o bardzo bogatej historii. Można każy przepis modyfikować do własnych upodobań – jednakże pewne smaki są kanonem tego dnia. Warto także wspomnieć że barszcz tego typu świetnie jest robić w sezonie, gdy mamy najświeższe warzywa, choć w późniejszej porze także nic nie stoi na przeszkodzie aby przygotować sobie barszczyk.

W tym temacie oraz materiałach filmowych pokazane jest wszystko jak wykonać od podstaw. Jak widać można go zrobić zgodnie z przepisem na wiele sposobów a także miksować podane przepisy – wykonanie barszczu czerwonego nie jest trudne a same danie zachwyci smakiem.

Pamiętajmy że w zależności od tego ile potrzebujemy gotowego barszczu należy odpowiednio zwiększać proporcje dodanych składników.

Nie pozostaje nic innego jak zrobienie własnego barszczu w domu. Mimo że jest to potrawa także bardzo popularna w okresie świątecznym to nic nie stoi na przeszkodzie aby stała się ona niemal całoroczna. Jest to bardzo zdrowe danie i ma bogactwo witamin oraz minerałów, więc warto jadać takie zupy jak najczęściej.

Warto też się odnieść do ceny – wychodzi ona bardzo tanio gdyż główny jej składnik jest jednym z najtańszych w sklepach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.