Jak zamontować siatkę przeciw ptakom?

Zabezpieczenie sieciMieszkańcy bloków często zmagają się z problemem przylatujących ptaków, które pozostawiają po sobie nieczystości na balkonach. Ich obecność nie jest pożądana także przez hodowców i właścicieli sadów oraz obiektów, gdzie ptaki mogą wyrządzać szkody. W takim przypadku przydaje się siatka przeciw ptakom – montaż takiego zabezpieczenia można zlecić fachowcom albo wykonać samodzielnie.

Mieszkańcy bloków często zmagają się z problemem przylatujących ptaków, które pozostawiają po sobie nieczystości na balkonach. Ich obecność nie jest pożądana także przez hodowców i właścicieli sadów oraz obiektów, gdzie ptaki mogą wyrządzać szkody. W takim przypadku przydaje się siatka przeciw ptakom – montaż takiego zabezpieczenia można zlecić fachowcom albo wykonać samodzielnie.

Jak zabezpieczyć balkon przed ptakami?

To pytanie zadają sobie wszyscy mieszkańcy miast, gdzie zwłaszcza gołębie zyskały nieprzychylność właścicieli balkonów i tarasów. Takich zabezpieczeń szukają też hodowcy i właściciele sadów, w których przylatujący, nieproszeni goście robią niemałe szkody. By się ich ustrzec, potrzeba siatki przeciw ptakom, którą można zamontować samodzielnie.

Co jest potrzebne do montażu siatki przeciw ptakom?

Przede wszystkim niezbędna jest dobra siatka przeciw ptakom, która ochroni daną nieruchomość, ogród czy uprawę przed wizytami niepożądanych latających gości. W sklepie online http://www.siatki-kramer.pl/ można znaleźć szeroki wybór produktów, w tym siatki zabezpieczające ze wzmocnionego polietylenu, który posiada wysoką odporność na wszelkie mechaniczne uszkodzenia oraz warunki pogodowe. Znajdujące się w sklepie akcesoria montażowe do siatek ułatwiają całe zadanie.

By zamontować siatkę ochronną przeciw ptakom, potrzeba dodatkowo kilku narzędzi, które zazwyczaj znajdują się w domowym warsztacie oraz które można z łatwością kupić w każdym markecie budowlanym i remontowym. Do pracy niezbędna będzie wiertarka udarowa wraz z wiertłami: 6, 8, 10 (to te najczęściej wykorzystywane przy montażu siatki przeciw ptakom). Przy prostej konstrukcji przydatny będzie także młotek i kombinerki, a także śrubokręt czy nożyczki i silikon dekarski. Przy bardziej skomplikowanych pracach montażowych trzeba sięgnąć niekiedy po wkrętarkę i inne narzędzia lub akcesoria.

Przygotowanie do montażu

Osoba, która jest złotą rączką, sprawnie poradzi sobie z montażem siatki przeciw ptakom. Jednak tak naprawdę nawet dla laika nie będzie to trudne zadanie. Brak wprawy zrekompensuje precyzja i więcej czasu na kolejne działania. Podstawą przed przystąpieniem do prac montażowych jest oczyszczenie miejsc, w których ma się znaleźć siatka ochronna.

Jak zamontować siatkę ochronną przeciw ptakom?

Kiedy posiadamy już dobrej jakości, wytrzymałą siatkę przeciw ptakom, a także niezbędne narzędzia i akcesoria, czas przystąpić do pracy. Pierwszym krokiem do montażu siatki ochronnej jest oczyszczenie miejsc, w których pojawi się takie zabezpieczenie. Następnie należy przeprowadzić montaż kotew w narożnikach powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć, a dalej przez kotwy oczkowe przeciąga się stalową linkę. Linka mocowana jest do kotwy w jednym rogu przy użyciu zacisku, a jej drugi koniec mocuje się do śruby rzymskiej (przez obrót ramy śruby należy mocno napiąć linkę stalową).

Teraz wystarczy zamontować siatkę przeciw ptakom, np. przy użyciu opasek zaciskowych. Ważne, aby były one rozmieszczone w równych odległościach, np. co 10 cm. Jeśli cała przestrzeń jest już zabezpieczona, a pozostało nam więcej siatki ochronnej, wówczas wystarczy odciąć ją nożyczkami. W razie dodatkowych pytań o dobór siatki przeciw ptakom zawsze warto poradzić się specjalistów w sklepie z siatkami zabezpieczającymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.