Jak wydłużyć czas pracy baterii telefonu Smartfona

Wydłużenie bateriiWiele osób ma problem z tym, że bateria działa zbyt krótki i za często trzeba ją ładować.

Aby wydłużyć działanie pracy telefonu (smartfona) czy innego urządzenia na baterii wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad.

Na początku trzeba być świadomym co najwięcej pobiera energii w danym urządzeniu – z reguły jest to ekran choć niestety nie zawsze.

W przypadku telefonów wystarczy w pierwszym kroku przyciemnić jasność wyświetlacza. To może znacznie zaoszczędzić ilość energii jaką pobiera sam ekran podczas aktywnego używania telefonu. Kolejna rzecz to wyłączenie aplikacji działających w tle – one mogą znacznie także obciążać system jak i oczywiście pobierać cenną energię.

Kolejny krok to wyłączenie wszelkich transmisji danych jakie mogą być prowadzone automatycznie lub do jakich mogą dane aplikacje szukać za każdym razem podłączeń. Kolejny krok to wyłączenie wszelkich animowanych tapet i niepotrzebnych interakcji telefonu.

Przydatną opcją jest także wygaszanie ekranu po na przykład 15 czy 30 sekundach od bezczynności a nie po kilku minutach. Także bardzo pomocna opcja to korzystanie ze słuchawek zamiast wbudowanych głośników – to minimalizuje pobory prądu.

Nie można zapomnieć również o automatycznych aktualizacjach i powiadomieniach – to bardzo zasobożerne funkcje telefonów jakie warto wyłączyć na sztywno. Tak samo funkcja GPS – można ją określić jako jedna z niewielu tak bardzo pochłaniająca procenty baterii w szybkim czasie.

Warto także wyłączać usługi google play – jakie czasami pobierają gigantyczne ilości energii. Można także pobrać gotową aplikację na smartfony jaka pomoże w ustawieniach automatycznych telefonu do najlepszych rozwiązań mających oszczędzać baterie – takich darmowych aplikacji jest cała masa na androida.

Jednakże najważniejsze jest to aby ograniczyć wszelkie niepotrzebne dane przetwarzane w tle przez telefon – aktualizacje, powiadomienia, ruchome tapety, widgety, wykrywanie sieci Wi-Fi i wszystko to co dodatkowo pobiera energię.

Także istotne jest ładowanie telefonu pełnymi cyklami czyli z 3 – 7% baterii do 100% a nigdy podładowywanie po paręnaście czy kila procent bo to bardzo szybko osłabi baterię i jej możliwości retencyjne energii. Zapraszamy do napisania własnych pomysłów oraz kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.