Jak wybrać strój do pole dance?

Ubranie do TańcaPole dance to sport, który jeszcze nie dawno był kojarzony tylko z nocnymi klubami. Obecnie „ma swoje 5 minut” i stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów w grafikach klubów fitness. Treningi pole dance to nie tylko nauka tańca czy zmysłowych ruchów, to również wzmocnienie mięśni w całym ciele, aktywna redukcja tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie sylwetki.

Jak przygotować się do zajęć?

1. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie biustu – wybierz odpowiedni top

W trakcie jakiegokolwiek treningu, kobiecy biust jest w ruchu. Biust jest zbudowany jedynie z tkanki łącznej, może zatem ulegać przeciążeniu grawitacyjnemu, co potrafi być dla pań uciążliwe i niewygodne. Niezabezpieczony odpowiednio biust, który cały czas się przemieszcza może stracić jędrność i zmienić kształt, dlatego tak ważny jest wybór topu do pole dance. Ten element sportowego stroju jest bardzo funkcjonalny.

Dzięki idealnemu dostosowaniu do kobiecego biustu oraz wykorzystaniu dobrej jakości tkanin zapewni komfortowe treningi. Materiał, z którego wykonany jest top do pole dance, ma ogromne znaczenie – tylko dobrej jakości tkaniny zadbają o właściwe odprowadzenie wilgoci i ciepła na zewnątrz, pozwalając na efektywny trening.

2. Szorty lub majtki – każdy trening pole dance to ruch i napięcie mięśni, który powoduję, że ciało się poci.

Oprócz schludnego i czystego stroju do pole dance warto zadbać również o odpowiedni materiał, który zapewni dobrą termoregulację. W tym wypadku dobrze sprawdzają się szorty do pole dance wykonane z cienkiej tkaniny z funkcją odprowadzania wilgoci. Niektóre zaawansowane osoby wybierają też często majtki do pole dance, ponieważ te są zdecydowanie krótsze, co sprawia, że dają możliwość lepszej przyczepności do rurki i trening przebiega sprawniej, bez zbędnego ślizgania się.
 
3. Komplety lub body – coraz więcej firm oferuje piękne komplety do pole dance, w których top idealnie pasuje do szortów.

Jest to rozwiązanie, które bardzo cenią sobie Panie ćwiczące już jakiś czas. Dzięki temu, że wybierają komplet, czują że wyglądają ładnie i atrakcyjnie, a jednocześnie dbają o komfort wykonywanych ćwiczeń.  Oprócz pięknie wykończonych kompletów dobrze sprawdzają się również body treningowe, które są dedykowane do tego rodzaju sportu. Dobrze skrojone, przylegające do ciała skutecznie okrywają ciało, pozostawiając je suche i wpływając na jakość treningu oraz jego bezpieczeństwo.

Wszystkie wyżej wymienione elementy strój do pole dance, można znaleźć w dużych sklepach sportowych, zachęcamy jednak do odwiedzenia specjalistycznych sklepów online z odzieżą do pole dance, ponieważ te stroje charakteryzuje niezwykła dbałość o detale oraz wysokogatunkowe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.