Jak się szybko uczyć języka obcego

Język naukaUczenie się mowy i pisma obcego języka jest dość trudną rzeczą. Istnieją jednak metody na znaczne przyspieszenie pochłaniania wiedzy dotyczącej wymowy oraz pisania i rozumienia obcego nam języka. Na początek warto określić siebie, czy osoba mająca się uczyć tego języka jest wzrokowcem czy bardziej słuchaczem.

Wzrokowiec – jest to osoba która zapamiętuje przez pamięć wzrokową. Często musi coś zobaczyć aby to pamiętać i lokalizuje swoja wiedzę przez przypomnienie sobie miejsca czy obraza związanego z przypominaną rzeczą.

Słuchacz – to osoba która bardziej pamięta wszystko to co usłyszy i słyszała oraz to wyobraziła porównując coś do danego brzmienia. Znając odpowiedź na to  czy jesteśmy wzrokowcami czy słuchaczami możemy przystąpić do próby nauki.

Jak się uczyć języka obcego – rozpoczynamy naszą naukę od przygotowania odpowiednich materiałów do nauki. W przypadku wzrokowców najlepiej sprawdza się literatura z obrazkami. Wzrokowcy doskonale zapamiętają wyrazy przypisane do jakiegoś obrazka. Najlepszym dla nich rozwiązaniem jest słownik wyrazów obcych z ilustracjami do wyrazów. Wzrokowcy muszą także widzieć tekst aby pamiętać jego treść.

W przypadku słuchaczy trzeba przygotować sobie odpowiednie kasety z rozmówkami obcojęzycznymi. I po prostu ich słuchać czytając to co się słyszy. Wzrokowcy z reguły się łatwiej uczą.

Nauka języka obcego polega głównie na skojarzeniach oraz na systematyczności. Ćwicząc co dzień po 10 minut język obcy osiągnie się lepsze rezultaty niż raz na tydzień przez kilka godzin. Istotną porą na uczenie się języka obcego jest wieczór albo poranek. Przed samym spaniem oraz zaraz po śnie nasz umysł jest najbardziej chłonny.

Ucząc się warto w początkowej fazie uczyć się samych słówek a dopiero gdy ich zasób będzie dość pokaźny tworzyć z nich sytuacje i dialogi. Ostatnią ważną informacją jest to że, naukę tego języka powinno się organizować na zasadzie zabawy a nie ścisłych wymogów. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.