Jak pozbyć się swędzenia stopy i nóg

Nogi swędząSwędzenie na stopach może być oznaką kilku różnych rzeczy. Swędząca stopa może być podrażniona przez pot, mogą się na niej rozwijać bakterie lub grzyby lub swędzące wypryski. Pozbycie się swędzenia nie jest trudne, wystarczy tylko stosować się do prostych zasad.

Jak się pozbyć swędzenia stóp – należy zacząć od tego że stopy gdy swędzą powinno się jak najszybciej odkazić, do tego stosuje się mydła. Mydło jakie warto polecić to te posiadające składniki antybakteryjne.

Systematyczne mycie stóp takim mydłem eliminuje zdecydowanie większość przypadków z problemem swędzenia stóp. Jeśli mydło antybakteryjne nie zda rezultatu można stosować także i inne metody.

Innym sposobem na swędzące stopy jest zastosowanie specjalnych kremów oczyszczających, mają one działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Bardzo ważne jest nie tylko stosowanie czegoś na samą stopę ale także o zadbanie o jej profilaktykę. Jeśli stopy zaczynają swędzieć warto pomyśleć także o wypraniu butów oraz stosowaniu zawsze świeżych skarpetek.

Warto także wybierać buty z dobrą wentylacją i koniecznie trzeba po każdym spoceniu stopy umyć ją we wcześniej wspomnianym mydle. Większość problemów dotyczących swędzenia stóp można rozwiązać domowymi sposobami przez bardziej intensywną higienę tego miejsca.

Najprostszym a zarazem czynnikiem leczącym najwięcej ilości problemów dotyczących swędzenia są mydła oraz żele antybakteryjne.

Tylko w wypadku jeśli takie środki zawodzą należy zastosować płyny antygrzybiczne. Nie jest to nic wielkiego i strasznego, często może coś takiego się objawiać w postaci świądu lub małych pęcherzyków i wyprysków. W przypadku gdy wszystkie środki zawodzą należy udać się do dermatologa.

Jednakże jest to bardzo znikome aby wspomniane środki sobie z tym nie poradziły. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.