Jak najczęściej płacimy za zakupy w Internecie?

Płacenie kartami kredytowymiZa co kochamy zakupy on-line? Przede wszystkim za szybkość i wygodę. Wystarczy kilka chwil, by zakupy znalazły się w naszych wirtualnych koszykach. Sprawunki w sklepach internetowych nie mogłyby się jednak odbyć bez płatności on-line. Ich rodzajów jest obecnie bardzo dużo.

Różne możliwości – Najpopularniejsze metody płatności to tak zwane szybkie przelewy. Ich nazwa nie jest przypadkowa. Po wyborze przelewu pay-by-link zostaniemy przekierowani na stronę z wyborem banków. Kolejnym krokiem jest wybór naszego usługodawcy. Po zalogowaniu do systemu zobaczymy już uzupełnioną tabelę ze wszystkimi danymi do przelewu.

Zaoszczędzi to nasz czas i oczywiście zminimalizuje ryzyko ewentualnych pomyłek. Przelew oczywiście należy zatwierdzić. Pieniądze od razu trafiają na konto sklepu, a to z kolei sprawia, że towar zostanie szybciej nadany.

Innym bardzo sprawnym sposobem na opłacenie zakupów on-line jest BLIK. Usługa ta jest dostępna w większości polskich banków. Aby dokonać płatności, musimy wpisać na stronie sześciocyfrowy kod. Znajdziemy go w aplikacji naszego dostawcy usług bankowych.

Po wpisaniu kodu zostaniemy poproszeni o potwierdzenie płatności. To również robimy przez telefon. Cała operacja zajmuje bardzo mało czasu, a sprzedawca (podobnie jak przy szybkich przelewach) natychmiast zostaje poinformowany o zleceniu przelewu.

Z użyciem „plastiku” – Karty płatnicze posiadamy niemal wszyscy. Obecnie za zakupy przez Internet możemy zapłacić zarówno kartą debetową jak i kredytową. Bez problemu użyjemy karty MasterCard i Visa. W systemie transakcyjnym zostaniemy poproszeni o wpisanie kilku danych.

Zazwyczaj są to: imię, nazwisko, numer i data ważności karty oraz kod CVC/CVV. Ten ostatni znajduje się na rewersie karty. Ten sposób płatności może być nieco uciążliwy. Na szczęście, niektóre serwisy posiadają opcję zapamiętywana danych, co może ułatwić cały proces.

O dziwo, coraz większą popularnością w e-sklepach cieszą się także zakupy na raty. Pożyczka na zakupy udzielana jest on-line w kilkanaście minut, nie trzeba także podpisywać żadnych dodatkowych dokumentów papierowych.

5 komentarzy

 1. Savier

  Blik nie działa tak szybko jeśli przelewa się na konto bankowe. Wiele banków nie pracuje przecież w weekendy i nawet jak jest przelew z innego banku to i tak tych pieniędzy nie ma tak samo każdy bank ma swoje sesje przelewów przychodzących i wychodzący i żaden blik nie pomoże bo i tak przyjdzie to w tych sesjach. Więc działa on tak samo jak przelew tradycyjny.

 2. Damian44

  Obyśmy nie dożyli czasów gdzie przestaną funkcjonować pieniądze tradycyjne. Jeśli zaczniemy tylko płacić kartami i nie będzie żywej gotówki to ludzie z dnia na dzień mogą stać się biedakami. Można będzie zniszczyć człowieka pstrykiem palców przez polityka czy urzędnika. Dlatego ja tam staram się płacić w gotówce rzadziej kartą.

 3. Łucja

  Kojarzycie takie sytuacje że ktoś płacił kartą w barze jakimś czy klubie nocnym. Z karty ukradli mu ponad 100 000 zł za szampana i to nie była jednorazowa sytuacja. U mnie nie da się zrobić więcej z karty niż 20 tyś na dzień ale on miał jakiś inny bank i widać inne pieniądze. Karta to także większe zagrożenia na kradzież środków.

  Wystarczy ukraść czyjąś i można płacić do 49,99 zł bez podawania pinów w dowolnych sklepach bez niczego cudzymi, setki jest takich przypadków o ile nie tysiące. Dlatego warto się mieć na baczności.

 4. Rafał Smoch

  Płacę zawsze kartą, bardzo rzadko gotówką z racji faktycznej wygody. Jak gotówką to zaraz masa klepaków w portfelu, wypchane i ciężkie się to robi. A tak jest szybciej i wygodniej bez reszt i szukania odpowiedniej sumy. Fakt że są zagrożenia ale tak samo portfel też ktoś może zwinąć. A w tych nocnych spelunach nie ma co się dziwić, tam półświatek często prowadzi lokale lepiej się od nich trzymać z bardzo daleka.

 5. Frenio

  Za zakupy przez internet nigdy nie płaciłem tym “plastikiem” zawsze przelewy na konto. Nigdy nie podaję numeru czy tych danych bo po co jak można zrobić łatwy i szybki na podane kont sprzedawcy i nie ma problemu. Ja wolę taką bardziej tradycyjną metodę wydaje mi się także znacznie bezpieczniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.