Jak myć trudno dostępne miejsca w rowerze

Mycie w rowerzeCzęsto patrząc na rowery nawet po myciu widzi się że nie są idealnie czyste w każdym miejscu. Na przykład na osi między szprychami – jest to bardzo trudne miejsce do wyczyszczenia, podobnie gdzie są mocowane linki hamulcowe i te od biegów, spód roweru pod ośką czy mostek między tylnym kołem a ramą ze wspornikiem siodełka.

W tych miejscach pomaga co prawda myjka ciśnieniowa lecz zawsze istnieje obawa czy nie wypuka się poza brudem smaru.

Takie miejsca czyścimy inaczej niż cały rower i do samego czyszczenia możemy użyć środków chemicznych. Na początek przygotujemy sobie szczotkę o włosiu około 3 cm, musi on być sztywny lecz nie bardzo szorstki. Następnie wiadro z wodą i płyn (może być do naczyń a nawet jest on wskazany).

Miejsca o których mogą być zatłuszczone ślady przez bliskość obszarów smarowania czyści się płynem do naczyń. Szczotkę zanurzamy w wiadrze i ścieramy miejsca gdzie chcemy wymyć rower kuliście. Czyli ruchy na około w dowolną stronę. Takie szorowanie wraz z zmianą wody na szczotce w końcu da efekty i to całkiem szybko.

Cały rower także dobrze jest umyć płynem do naczyń. Płyn ten jest zrobiony tak, aby był nie hydrostatyczny to znaczy że po umyciu roweru dłużej pyłki i kurze nie będą osiadały na jego ramach. Sam rower zaś będzie się ładniej mienił w słońcu.

Rzecz w czyszczeniu podobnie ma się z szprychami i wszystkimi innymi elementami roweru. Po umyciu dobrze jest to wszystko wytrzeć suchą szmatką, która ładnie pochłania wodę, aby po wyschnięciu samoistnym nie było zacieków i smug.

Rower po wszystkim można wystawić na słońce lub po prostu dać mu wyschnąć gdziekolwiek. Szprychy roweru można czyścić nawet lekko szorującym proszkiem aby były zawsze świecące i czyste. W innym artykule jest dokładnie jak myć rower dla bardzo wymagających. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.