Jak dobrze myć samochód

Mycie samochoduMycie samochodu często nawarstwia nam sporo problemów z dokładnym wykonaniem. Dużo pracy trzeba poświęci aby nie powstawały zacieki na karoserii samochodu jak i by wszystko ładnie błyszczało się świeżym blaskiem.

Dodatkowo często mycie samochodu jest daremne bo wystarczy krótka jazda i znów jest zakurzony – w tym artykule postaramy się zaradzić jak myć samochód, i jak go pielęgnować by na dużej był czysty.

Mycie samochodu rozpoczynamy od oczyszczenia jego karoserii. Do tego najlepiej sprawdzają się myjki ciśnieniowe, czasami myjki posiadają zbiornik z dolewką płynów co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Myć samochód można także w inny sposób a mianowicie przygotować wiadro z ciepławą wodą i gąbką.

Do wody dodać dowolnego płynu do mycia szyb czy naczyń. Następnie nabieramy wodę z wiadra i obficie jeździmy gąbka po całym samochodzie. Gąbki nie wyciskamy tak aby była ona z mała ilością wody, mają z niej ściekać strugi z pianą tam gdzie jeździmy. Gdy przejedziemy gąbką z tym płynem całe autko należy oblać samochód wodą.

Można po prostu wylać na auto z 3 wiadra czystej wody lub podłączyć szlauf i wypukać go.

Teraz czeka nas kolejna czynność, zaczynamy robić tak aby karoseria nie miała smug po zmyciu detergentu. Do tego najlepiej wykorzystać szmatkę z mikrofibry. Szmatką tą po prostu koliście szorujemy samochód.

Można dodać na szmatkę płyn antystatyczny który zapobiegnie w późniejszej jeździe przywierania kurzu i płu do karoserii samochodu. Można także zastosować woskowanie ale jest to bardziej pracochłonne.

Miejsca które są trudno dostępne w samochodzie czyli szczególnie felgi, zagięcia karoserii przy drzwiach i okolice zderzaka myjemy najlepiej szczotką z długim włosiem drobnym i miękkim. Samochód po opukaniu należy wytrzeć gdyż sama woda nie powinna na nim wysychać gdyż takie coś tworzy zacieki.

Strumienia wody nie kierujemy bezpośrednio na łącznia karoserii gdyż woda czasami może się dostać tam gdzie nie powinna. Gdy na karoserii coś osiadło i przyschło a nie chce zejść od zwykłej wody z płynem należy zastosować do oczyszczenia benzynę mineralną. Benzyna ta nie rozpuści farby ani nie wyrządzi jej żadnych niepożądanych śladów. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.