Jak dobrze i zdrowo opalać skórę

Zdrowa opalenizna skóryOpalanie się jest bardzo przydatne aby dobrze wyglądać. Opalać jednak należy się naturalnie, na słońcu a nie w solariach. To jak ładnie się opalić jest bardzo proste, ale nie wystarczy tylko leżeć plackiem na słońcu.

Przede wszystkim ważne jest ładne i zdrowe opalanie dla naszego organizmu.

Jak się opalać na słońcu – opalanie na słońcu jest najlepszą formą do przybrania ładnej barwy naszej skóry. Tego co daje nam naturalne słońce nie zapewni nam żadne inne solarium i opalacze.

Opalanie się na słońcu jednak rządzi się pewnymi zasadami, które trzeba znać aby ładnie się opalić. Zasady te to nie tylko informacje jak bezpiecznie się opalać ale także jak to robić aby nasza opalenizna była ładna i długotrwała.

Całość rozpoczyna się od zastosowania zwykłego kremu lub olejki do opalania z filtrami UV. One zabezpieczą nas przed poparzeniami i niezdrowym nadmiernym działaniem słońca. Kolejna czynność to sposób opalania. Trzeba pamiętać że nie osiągnie się dobrego efektu a szczególnie długotrwałego natychmiast.

Opalanie i ciemniejsza karnacja będzie nam towarzyszyła długo jeśli zaczniemy się opalać na prostych zasadach. Rozpoczynamy od tego że dobre opalanie jest długotrwałe w wielu sesjach – nie opalamy się cały dzień na słońcu lecz godzinę, maksymalnie trzy w ciągu dnia.

przebywamy na słońcu krótki czas dziennie przez większą ilość dni. Gdy nie mamy na to czasu to można skrócić ten proces na rzecz dłuższego opalania dziennego, ale opalenizna nie będzie już tak długotrwała.

Opalamy się tak że zmieniamy co jakiś czas miejsce opalania. Nie powinno się robić tego tak że leżymy plackiem – najlepiej się opalać w ruchu. Opalanie na leżąco nie jest ani zdrowe ani dobre. Najlepiej więc opalać się spacerując lub choć co kilka minut zmieniać pozycję położenia ciała.

Po opalaniu dobrze wziąć chłodny prysznic aby skóra odpoczęła od skwaru i się oczyściła. Dobre opalenie się zajmuje kilka dni i taka forma jest najbardziej trwała a zarazem zdrowa jeśli robimy to z umiarem. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Krzyr-a

    Wszystko to co jest mówione w tym materiale to prawda, beta karoten nie tylko zabezpiecza przed nadmiarem słońca ale też pozwala się przepięknie opalić. Jedzenie marchewki jest dobre ale jeszcze lepiej jak się ją zrobić ugotowaną z odrobiną masełka, wtedy to ma znacznie większe działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.