Uwaga na serwis Znanylekarz.pl – manipulacja opiniami lekarzy?

INFOMIASTO FORUM ROZMÓW Uwaga na serwis Znanylekarz.pl – manipulacja opiniami lekarzy?

Temat zawiera 4 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Joanna .

 • Autor
  Wpisy

 • InfoMiasto

  Kilka lat temu powstało kilka serwisów w jakich pacjenci mogą wyrażać swoją opinię na temat danych lekarzy. Jednym z takich serwisów jest chyba najbardziej rozpoznawalny i pozycjonowany czyli znanylekarz.pl – czyli strona z jaką wiążą się liczne kontrowersje etyczne dotyczące manipulacji wynikami.

  Jest to sprawa bardzo ale to bardzo groźna bo zagraża życiu i zdrowiu osób, którzy sugerują się opiniami na temat lekarzy na tym portalu. Także naszym zdaniem bywają fałszywe bo mieliśmy podobną sytuację z wystawioną opinią.

  Na początku warto wpisać w wyszukiwarce Google  hasło „znanylekarz manipulacja” – pojawia się dziesiątki artykułów o manipulacji tego serwisu jaki zgłaszają osoby z niego korzystające.

  Manipulacja prawie zawsze polega na tym samym – pacjent wystawia negatywą opinię lekarzowi, po jakimś czasie zła opinia znika z serwisu. Nie dzieje się to z każdą opinią złą – raczej u wybranych lekarzy. Sami daliśmy także dwa razy negatywną opinię lekarzowi z pełnym uzasadnieniem opisem i aktywacją – zniknęła po jakimś czasie. Obserwacja profilu złego lekarza wniosła to, że pojawiały się tam negatywne opinie co jakiś czas do niego – wszystkie znikały a pozostawały same dobre. Przez co najgorszy lekarz może mieć najlepszą opinię.

  Serwis cały czas tłumaczy się różnymi wykrętnymi odpowiedziami, ale fakty dowodzą, że to ma miejsce bo znamy to sami za autopsji. Niestety serwis znaylekarz.pl nadal funkcjonuje i nie a się pociągnąć do odpowiedzialności jego twórców – mimo, że być może ileś osób straciło przez to życie lub zdrowie sugerując się dobrą opinią lekarza jaki tak naprawdę może być skrajnie złym fachowcem… bo złe opinię mogą znikać na jego temat.

  Omijajcie łukiem ten serwis – ostrzeżcie o nim inne osoby aby z niego nie korzystały. Jeśli mieliście sami z nim doświadczenie możecie je napisać.. to powinno być nagłośnione bardziej niż jest obecnie.

  znany lekarz oszustwoserwis znany lekarz oszukuje


  Kasia

  Bardzo cenne spostrzeżenie; nawet wiem jak to działa; otóż my- lekarze otrzymujemy od serwisu propozycje tzw opieki nad profilem (oczywiście odpłatnej) ; włączenie kalendarza wizyt oznacza ze profil jest opłacany przez doktora; wtedy tez na prośbę zainteresowanego złe opinie znikają ( usługa płatna); smutne ale bardzo prawdziwe


  Mirat

  Serwis znany lekarz to jest patologia społeczna i nawet pewnie przestępstwo. Ale jak im udowodnić jak zawsze się zasłonią czymś z dupy. Sam wiem jak kasują tam opinie bo także dodałem swoją jednemu lekarzowi, po paru dniach już nie został po niej ślad. Oczywiście lekarz typu wykupione tam konto. To jest obrzydliwe że takie strony są w sieci.


  Krystian

  Pewnie inne strony też tak mogą robić. Ale dobre są te jakie nie mają integracji z lekarzami a tylko są serwisem z opiniami, także nie są za bardzo wiarygodne ale i tak znacznie bardziej niż tamto.

  Już od dawna byłem pewny, że znany lekarz to jedna wielka ściema, za bardzo parcie, za bardzo chcą kasy od razu.


  Joanna

  Ta sama sytuacja z opiniom.

Odpowiedz na: Uwaga na serwis Znanylekarz.pl – manipulacja opiniami lekarzy?
Twoje dane: