Uwaga na serwis Znanylekarz.pl – manipulacja opiniami lekarzy?

INFOMIASTO FORUM ROZMÓW Uwaga na serwis Znanylekarz.pl – manipulacja opiniami lekarzy?

 • This topic has 7 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Olga Walczyk.
 • Autor
  Wpisy
 • InfoMiasto

  Kilka lat temu powstało kilka serwisów w jakich pacjenci mogą wyrażać swoją opinię na temat danych lekarzy. Jednym z takich serwisów jest chyba najbardziej rozpoznawalny i pozycjonowany czyli znanylekarz.pl – czyli strona z jaką wiążą się liczne kontrowersje etyczne dotyczące manipulacji wynikami.

  Jest to sprawa bardzo ale to bardzo groźna bo zagraża życiu i zdrowiu osób, którzy sugerują się opiniami na temat lekarzy na tym portalu. Także naszym zdaniem bywają fałszywe bo mieliśmy podobną sytuację z wystawioną opinią.

  Na początku warto wpisać w wyszukiwarce Google  hasło “znanylekarz manipulacja” – pojawia się dziesiątki artykułów o manipulacji tego serwisu jaki zgłaszają osoby z niego korzystające.

  Manipulacja prawie zawsze polega na tym samym – pacjent wystawia negatywą opinię lekarzowi, po jakimś czasie zła opinia znika z serwisu. Nie dzieje się to z każdą opinią złą – raczej u wybranych lekarzy. Sami daliśmy także dwa razy negatywną opinię lekarzowi z pełnym uzasadnieniem opisem i aktywacją – zniknęła po jakimś czasie. Obserwacja profilu złego lekarza wniosła to, że pojawiały się tam negatywne opinie co jakiś czas do niego – wszystkie znikały a pozostawały same dobre. Przez co najgorszy lekarz może mieć najlepszą opinię.

  Serwis cały czas tłumaczy się różnymi wykrętnymi odpowiedziami, ale fakty dowodzą, że to ma miejsce bo znamy to sami za autopsji. Niestety serwis znaylekarz.pl nadal funkcjonuje i nie a się pociągnąć do odpowiedzialności jego twórców – mimo, że być może ileś osób straciło przez to życie lub zdrowie sugerując się dobrą opinią lekarza jaki tak naprawdę może być skrajnie złym fachowcem… bo złe opinię mogą znikać na jego temat.

  Omijajcie łukiem ten serwis – ostrzeżcie o nim inne osoby aby z niego nie korzystały. Jeśli mieliście sami z nim doświadczenie możecie je napisać.. to powinno być nagłośnione bardziej niż jest obecnie.

  znany lekarz oszustwo

  Kasia

  Bardzo cenne spostrzeżenie; nawet wiem jak to działa; otóż my- lekarze otrzymujemy od serwisu propozycje tzw opieki nad profilem (oczywiście odpłatnej) ; włączenie kalendarza wizyt oznacza ze profil jest opłacany przez doktora; wtedy tez na prośbę zainteresowanego złe opinie znikają ( usługa płatna); smutne ale bardzo prawdziwe

  Mirat

  Serwis znany lekarz to jest patologia społeczna i nawet pewnie przestępstwo. Ale jak im udowodnić jak zawsze się zasłonią czymś z dupy. Sam wiem jak kasują tam opinie bo także dodałem swoją jednemu lekarzowi, po paru dniach już nie został po niej ślad. Oczywiście lekarz typu wykupione tam konto. To jest obrzydliwe że takie strony są w sieci.

  Krystian

  Pewnie inne strony też tak mogą robić. Ale dobre są te jakie nie mają integracji z lekarzami a tylko są serwisem z opiniami, także nie są za bardzo wiarygodne ale i tak znacznie bardziej niż tamto.

  Już od dawna byłem pewny, że znany lekarz to jedna wielka ściema, za bardzo parcie, za bardzo chcą kasy od razu.

  Joanna

  Ta sama sytuacja z opiniom.

  miki

  Ha ha

  Jakieś kilka lat temu moi Pacjenci zdziwili się, że zmieniłem nr telefonu do rejestracji ( jestem lekarzem). Po sprawdzeniu okazało się że ten fałszywy numer wynajęty prawdopodobnie przez znany nam portal ( w Belgii ( firma Voxbone) i wykorzystany tak, że wiedziano wszystko o ilości telefonów do rejestracji, ich treść ( !!!!!) i terminy zapisów. Zgłoszono to zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa.Policja odmówiła współpracy – prokurator też umorzył śledztwo. Moje konto na TEJ platformie znikło, i pojawiło się potem z negatywami, moi Pacjenci skarżyli się, że nie mogą wpisać pozytywnych opinii- są skreślane. A wcześniej ci z tej platformy chcieli mi zrobić ” rejestrację internetową” Ha ha – Wasze ( Pacjentów dane – wyjątkowo wrażliwe byłyby w posiadaniu chyba złych ludzi). Rzecz się dzieje od 5 lat. Apeluję o rozsądek w czytaniu ocen.

  Ewa

  Negatywne opinie nie robią krzywdy ludziom tylko opinie pozytywne. Jak są negatywne pacjent nie pójdzie do lekarza i nic mu się nie stanie. Jak przeczyta fałszywą pozytywną to pójdzie do kogoś kto może zasługuje na same złe i wtedy ten rzeźnik mu zrobi krzywdę jak innym osobą tylko ma skasowane złe opinie.

  Nie bardzo rozumiem skoro pacjenci znali numer to dlaczego szukali go w internecie ponownie? Jakie mogli podawać dane wrażliwe przez numer telefonu próbując umówić się na wizytę lekarską. Jeśli możesz opisz dokładnie na czym to polegało. Portale z opiniami pewnie większość to jedno wielkie oszustwo a ich administracja powinna być w więzieniu bo działa na szkodę pacjentów oraz zdrowia i życia.

  Olga Walczyk

  Potwierdzam! dodałam tam opinię o beznadziejnym lekarzu jaki był absolutnie niezainteresowany wizytą. Wziął mnóstwo pieniędzy i nic nie powiedział a tylko wyznaczył nie wiem po co nową wizytę ca kilka tygodni mimo że nic nie stwierdził znowu za kilka set złotych.

  Wystawiłam mu opinię negatywną z opisem dlaczego.  Opinia była widoczna 4 dni. Po tym czasie wchodzę na jego stronę na znanylekarz i nagle jej już nie ma zostały tylko same dobre a złe wykasowali bo była tam jeszcze jedna też oceniająca go jako wyciągacza gotówki. Znanylekarz ten portal powinien być zamknięty a ludzie co go prowadzą stanąć przed sądem za fałszowanie opinii istotnych dla pacjentów.

Odpowiedz na: Uwaga na serwis Znanylekarz.pl – manipulacja opiniami lekarzy?
Twoje dane: