Uwaga na linki do swoich stron w YouTube – generują spam link

FORUM ROZMOWY NA KAŻDY TEMAT Uwaga na linki do swoich stron w YouTube – generują spam link

Temat zawiera 4 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Zdrovita .

• Autor
    Wpisy

• infomiasto.eu

Każda osoba jaka ma konto na YouTube oraz jakąś własną stronę internetową na pewno chce połączyć te dwa elementy. Najczęściej więc w opisach filmów, jakie udostępnia na YouTube dodaje link do swojej strony głównej lub konkretnego wpisu z jakim powiązany jest dany film.

Także może dodawać linka w komentarzu pod filmem i przyklejać komentarz na górze listy. Taka promocja jest oczywiście fajna, bo widzowie wchodzą także na stronę internetową po za usługą YouTube i promocja ma swoje jakieś osiągi.

Problem się jednak pojawia i to bardzo szybko – każdy link na YouTube jest obecnie (nie jak dawniej) kodowany – w sensie jest on nie kierujący jako do Twojej strony www tylko jako przekierowanie przez bramkę. Nie zyskujesz więc linku ani DF ani NF bezpośrednio z prawdziwego YouTube. Nie ma to znaczenia, bo dla Ciebie liczy się ruch z filmu – problem leży gdzie indziej.

Jak być może wiesz jest cała masa stron, jakie kardą treści z YouTube i robią ich lustrzane odbicia, pobierają zawartości na swoje strony zarówno opisów jak i komentarzy na własne strony (choć filmy są nadal na YT to jednak z nakładką odtwarzacza). Linki jakie dodałeś do swojej strony, też pojawiają się na tych śmieciowych spam stronach do Twojego serwisu.

Stron jakie pobierają treści z YT jest po prostu tysiące. Dodając nawet 1 film może być on wykorzystany wraz z opisami i komentarzami na setkach innych stron – z jakich zaczną przez te opisy o ile mają linki do Twojej strony kierować na Twoją stronę. I tutaj już jest bardzo duży problem.

Twój podany adres url do Twojej strony na Youtube jest więc dla Ciebie w przypadku jego braku kodowania potencjalnie bardzo szkodliwy. Co dziwne jeszcze nikt o tym chyba głośnio nie mówił, a na pewno cała masa osób zdaje sobie z tego sprawę.

Jak sobie z tym poradzić – koduj linki przez short linki (skróty linkowe) aby nie były kreujące na Twoją domenę w anchorze – adresie, ale były przekierowaniem na twoją stronę – przykładowo z WordPress wp.me/xxx – nie wskaże na serwis, tylko na bazę linków WordPress jaka przekieruję na Twoją stronę lub z innej zewnętrznej usługi skracania linków.

W zasadzie to tyle, warto to mieć na uwadze i nie wpuścić przez dodanie linka pod własnym filmem do swojej strony – tej strony w kanał. Stron kupujących treści z Youtube naprawdę są tysiące – jedne padają inne powstają a linki się mnożą z takich serwisów. W razie pytań piszcie, na pewno to może pomóc wielu osobom, jakie nie analizują takich rzeczy…. pozdrawiam.

Niebezpieczne linki YouTube

Gabryś

Szkoda, że już nie robisz publikacji w sieci z nowych odkryć dotyczących pozycjonowania i zachowania stron jak kiedyś. Bardzo lubiłam to czytać i było tam zawsze wiele cennych wskazówek. Brakuje tego braku owijania w bawełnę jak robi większość tylko konkretów jakie pisałeś.

Drabi22

Pamiętam jak moja mała strona miała kiedyś kilka filmów na YT i nagle potem w webmaster było mnóstwo inków z domen jakich adresów nawet nie da się wymówić. Ja usunąłem linki do swojej strony. Teraz to można też robić w kartach powiązany link choć to nie jest za wygodne.

Adrian Hansen

Dobrze wiedzieć, tego się nie spodziewałem. Kurcze muszę sprawdzi teraz bo pewnie też mam zasyfione takimi linkami. Ostatnio widziałem swój film o gierce na jakiś dziwnych stronach, faktycznie były tam kopiowane tez opisy. Trzeba się wszędzie pilnować… masakra.

Zdrovita

Cała szczęście że nie powiązałam filmów z wpisami na blogu. Miałem początkowo taki zamiar, ale potem zrezygnowałam aby wszystko rozwijało się osobno. Widać miałam jakieś przeczucie. W przyszłości może dodam linki ale już przez te blity czy inne usługi.

Odpowiedz na: Uwaga na linki do swoich stron w YouTube – generują spam link
Twoje dane: