Pikniki firmowe – 5 najpopularniejszych atrakcji

Home Forums FORUM ROZMÓW Pikniki firmowe – 5 najpopularniejszych atrakcji

 • This topic is empty.
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #8491
  Gerard
  Guest

  Pikniki firmowe przebojem wdarły się na polską scenę eventową i ich popularność nie maleje. Plenerowa impreza dla pracowników okazała się dla bowiem doskonałym narzędziem nie tylko integrującym, ale i  motywującym. Dzięki takiemu eventowi wszyscy mogą odetchnąć lekką piersią, oderwać się od codziennych pracowniczych obowiązków i lepiej poznać współpracowników. Dziś sprawdzamy jakie są najpopularniejsze atrakcje, jakie można zapewnić uczestnikom pikniku.

  Temat przewodni

  Wbrew pozorom sam pomysł na piknik firmowy może być jego największą atrakcją. Agencje eventowe działające na polskim rynku prześcigają się w koncepcjach, co oczywiście jest bardzo pozytywnym bodźcem. Proste pomysły bywają najlepsze: piknik w klimacie Gwiezdnych Wojen, filmów Hollywood, western czy popularna ostatnio ekologia będą strzałem w dziesiątkę.

  Jest to również okazja do pobudzenia kreatywności pracowników. Każdy temat przewodni eventu może być zaproszeniem do przygotowania specjalnych kostiumów. Jeśli w evencie będą brały udział dzieci, to chyba nie musimy nic już dodawać. Ogrom frajdy i dobrej zabawy gwarantowany!

  Wyśmienity catering

  Nie bez kozery jedno z najpopularniejszych polskich przysłów jest „przez żołądek do serca”. W przypadku pikniku firmowego nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych jego elementów, tj. cateringu. Organizator wydarzenia plenerowego powinien zadbać o usługi najwyższej jakości. Na rynku obecnych jest wiele sprawdzonych firm, które przygotują specjalne menu i obsłużą gości na należytym poziomie.

  Innym sposobem na połechtanie podniebień uczestników pikniku to zaproszenie różnorodnych foodtrucków! Propozycji na rynku jest tyle, co kuchni na świecie. Burgery, pizze, kuchnia tajska, chińska, polska, tradycyjna – do wyboru do koloru. Dzięki takiej rozmaitości wszyscy będą zadowoleni, a organizator uniknie ewentualnych pretensji o zły dobór potraw.

  Olimpiada firmowa

  Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych piknikowych atrakcji, ale zawsze sprawdza się na 100%! Olimpiada firmowa to zabawa integracyjna w sportowym klimacie na wesoło. Uczestnicy będą mieli okazję zmagać się w nietypowych konkurencjach takich jak np.: hokej czarownic, foot dart, mega piłkarzyki, mega jenga, twister, ruroskoczki czy… Angry Birds na żywo!

  Nie tylko zaangażuje to uczestników na sporą część dnia, ale przyczyni się do pracowniczej integracji. Aby wygrać olimpiadę, drużyny będą musiały ze sobą zgodnie współpracować i sobie pomagać. Wszystko to z pewnością przełoży się później na atmosferę w biurze.

  Występ gwiazdy!

  A może by tak niespodzianka dla uczestników? Organizator powinien zadbać o zwieńczenie pikniku z przytupem! Doskonale sprawdzi się koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej czy też występ topowego kabaretu lub stand-upera, na których występy biletów często brakuje. W celu wyłonienia artysty, który wystąpi na firmowym pikniku można zorganizować ankietę. Czasem łatwo o „wtopę”, bo może się okazać, że pracownicy danej firmy wolą koncert zespołu Strachy Na Lachy od występu Kamila Bednarka.

  Kącik dla dzieci

  Ostatnią, lecz nie mniej ważną, a często pomijaną atrakcją jest… kącik dla dzieci! Na pikniki firmowe coraz częściej zapraszani są  pracownicy z całymi rodzinami, nie możemy więc zapomnieć o wypełnieniu najmłodszym dnia różnymi aktywnościami. Można zaprosić artystów komików (zwierzątka z baloników!), zorganizować występy cyrkowców, zorganizować stoisko z malowaniem twarzy czy przygotować kącik z klockami LEGO. Nie może obyć się oczywiście bez dmuchańców i zjeżdżalni.  O cały „sektor dziecięcy” powinni zadbać doświadczeni i profesjonalni animatorzy, którzy będą wiedzieli jak zając się pociechami uczestników.

  Jak widać, o powodzenie całego przedsięwzięcia nie jest trudno. Wystarczy garść pomysłów i agencja eventowa, która wszystkim się zajmie, a wówczas sukces gwarantowany!!

  Ewent firmowy

  #8520
  Aneta
  Guest

  U mnie w pracy była taka impreza firmowa organizowana przez firmę zewnętrzną. Bardzo dobra inicjatywa, wszystko zaplanowane i gotowe do użycia. Nawet mniej było z tym zachodu niż gdyby firma organizowała wszystko samemu. Ogólnie byłam bardzo zadowolona z rocznicy firmy.

  #8713
  3sta
  Guest

  Byłem na firmowej imprezie w postaci Paintball – to siniaków nałapałem ale zabawa była dobra. Lepsze takie aktywne rzeczy niż typowa punktowa popijawa. Kolega imał niedawno w firmówce jakiś park linowy też był zadowolony. Dobre są takie elementy, nie ma krępacji i zawsze jest jakaś atrakcja.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.