Jaki wybrać klej do klejenia okładzin rakietki od tenisa stołowego

INFOMIASTO FORUM ROZMÓW Jaki wybrać klej do klejenia okładzin rakietki od tenisa stołowego

• This topic is empty.
  • Autor
    Wpisy
  • Filip 24

Mam zamiar nakleić nowe okładziny na desce do tenisa stołowego. Zastanawiam się jaki wybrać najlepszy klej do czegoś takiego. Widzę że jest duża gama produktów tego typu, nie wiem na co się zdecydować, czy cena ma jakieś znaczenie co do jakości, oraz jaki rodzaj wybrać tego kleju aby dobrze trzymał okładzinę a zarazem aby dało się ją potem zdjąć.

Zupełnie nie wiem na co zwracać uwagę, bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Kriss

W zasadzie do wyboru masz chyba kleje wodne i kleje kauczukowe. Nigdy przenigdy nie wybieraj żadnych polimerów czy innego typu klejów do klejenia okładzin bo sobie je uszkodzisz.

Klej wodny – jest zdecydowanie silniejszy i także trudniej go zdejmować. Mocno trzyma i szybko oraz łatwo się klei. Szybko wiąże.

Klej kauczukowy – słabiej trzyma ale nie zmienia parametrów okładzin i jest dłużej schnący (choć to zależy od rodzaju kleju).

Cena nie ma znaczenia co do jakości z moich obserwacji.

Szubert A

Ja bym zdecydowanie brał tylko kauczukowy ale nie kamaszniczy bo to trudniejsze w zabawie. Te tubowe lepiej się sprawdzają niż puszka z dużą ilością kleju jaki może granulować z czasem.

Kleje kauczukowe bardzo fajnie się nakłada, fajnie schodzą i nic nie niszczą. Jestem ich zwolennikiem. Możesz stosować dowolny to już nie ma znaczenia co za firma go robi. I tak z czasem wybierzesz sobie jakiś ulubiony.

Piotr Jaszczyński

Ja stosuję wodny, lepiej mi się sprawdza na okładzinach z efektem świeżego kleju, który jest oczywiście wbudowany w okładzinę. Jak to samo robiło się z kauczukowym to miało się wrażenie takiego płynięcia piłki podczas gry, dziwne uczucie jak by okładzina była pływająca na desce.  Do tych z wbudowanym efektem zdecydowanie wodny będzie lepszym rozwiązaniem, tylko nie przesadzaj z jego ilością oraz gęstością.

Deni27

Ja tam mam tylko od zawsze na kauczuku. Gdy często wymienia się okładziny lub deski to bez sensu brać wodny jaki by był problematyczny w zdejmowaniu. Przecież potem co prasowanie to tylko ryzyko zepsucia sprzętu.

Taki gumowy jest lepszy bo tam nic się nie uszkodzi a jak coś zostaje na desce to się roluje i łatwo także schodzi. Po wodnym to podkład już jest z reguły lipny usztywniony.

Krystian

Stosowałem na początku wodny, potem także przeszedłem na kauczuk. Zdecydowanie lepsze czucie podczas odbicia niż na wodnym jaki bardziej utwardza. Są osoby jakie kleją z 3-5 warstw kleju specjalnie aby niby tuningować, ale to jakaś głupota. Zwykłe naklejenie jest najlepsze i zwałkowanie lub docisk.

Swoją drogą to też ma znacznie, zrolowanie okładziny po naklejeniu lub docisk daje jej inne trochę parametry potem jak już się zwiąże podczas gry.

Na szybko rolują na długo dociskają po rolce lub piórku równym rozprowadzeniu docisk.

Odpowiedz na: Jaki wybrać klej do klejenia okładzin rakietki od tenisa stołowego
Twoje dane: