Jaka jest najlepsza wersja PHP dla WordPress?

FORUM PYTANIA I ODPOWIEDZI Jaka jest najlepsza wersja PHP dla WordPress?

Temat zawiera 4 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Maciej .

• Autor
    Wpisy

• Maciej

Ciekawy jestem jaka będzie najlepsza wersja PHP dla strony na WordPress. Wiele piszą o różnych modelach i ciekawy jestem jaka będzie faktycznie najlepsza. Oraz pytanie drugie czy zmiana wersji PHP może być problematyczna i coś się zepsuć na stronie?

infomiasto.eu

Witam, najlepsza jest zawsze najnowsza. Najnowsza z reguły jest najszybsza – choć od wersji 5 do 7.3 nie widzę wzrostu szybkości stron. Nowe wersje są bardziej podobno załatane w ubytkach i na pewno mniej drenujące.

Problem w tym czy chodzi o samą instalacje czy też wtyczki. Jeśli dochodzą do tego dziesiątki różnych wtyczek to nie wszystkie mogą być gotowe do pracy z nowszą wersją i coś może nie stykać.

PHP ma każdy nowszy kompatybilność wsteczną lecz problem może być w razie czego tych wtyczek. Sam silnik CMS WP jest zawsze funkcjonujący na najnowszej wersji tej teraz czy tej następnej.

Zmiana czy coś może się zepsuć – domyślnie nie, ale ponownie wtyczki jak wchodzą w grę to kto wie.

Zmiana to często klik wybrania nowej wersji i akcept. Moim zdaniem nie ma obaw, jak się coś zwiesi to zmienia się ponownie na starczą i szuka przyczyn. To tak jak włącznik światła – jak coś nie będzie stykało na najnowszej to przełączasz na starszą i obstukujesz wtyczki lub motywy.

Maciej

W razie czego czyli jak nie będzie działać, wystarczy powrót to starej wersji PHP? Jak mam „obstukać wtyczki” gdyby coś było nie tak.

infomiasto.eu

Zmiana wersji nie jest problematyczna i nic się nie zepsuje podczas zmian jak coś nie działa to powrót.

Obstukiwanie wtyczek czyli będziesz wyłączał po kolei przy zmianach wersji je lub grupami aby zobaczyć co powoduje błąd jeśli taki będzie miał miejsce. Jak jest to jakaś wtyczka trzeba będzie ją wyłączyć i czekać na aktualkę lub znaleźć substytut. To samo tyczy się motywu. To wszystko.

Maciej

Rozumiem, dziękuję za pomoc. W razie czego będę pisał nowe pytania.

Odpowiedz na: Jaka jest najlepsza wersja PHP dla WordPress?
Twoje dane: