Jak zobaczyć źródło strony internetowej

INFOMIASTO FORUM ROZMÓW Jak zobaczyć źródło strony internetowej

• Autor
    Wpisy
  • Kamil Łubiński

Chciałbym podejrzeć źródło strony internetowej – czyli kod jaki jest na stronie html i inne jego składowe ale nie wiem jak to zrobić. Chcę zobaczyć cały kod danej strony widoczny dla przeglądarki. Na stronie jest blokada i nie da się go zobaczyć tradycyjnie z klawisza. Jak można zobaczyć to w inny sposób?

Szami

W Firefox masz pod prawym klawiszem myszki – pokaż źródło strony. Wystarczy to kliknąć w tej przeglądarce i się otworzy. Jeśli się nie otwiera to można też zrobić narzędzia – dla twórców witryn – źródło strony to także w Firefox.

W chrome natomiast także prawy klawisz myszki i wyświetl źródło strony. Tutaj niestety nie ma innej opcji na podejrzenie tego kodu. Tylko są takie możliwości ale wystarczają.

InfoMiasto

Możliwości macie w dowolnej przeglądarce z polecenia adresowego.

Wystarczy wpisać przedrostek przed adresem strony view-source:

Czyli view-source:XXXXX – gdzie te X to jest adres strony. Czyli przedrostek na dowolnej stronie przed adresem i zawsze oraz wszędzie zobaczycie co się kryje w tym kodzie. Jak przeglądarka ma dostęp to człowiek też w przeglądarce.

Może tak być że przeglądarka ma dostęp do danych stron a człowiek już nie – ale to wtedy z reguły polega na logowaniu robota do usługi niedostępnej bez logu dla użytkownika.

W każdym razie tym zapytaniem adresowym zawsze lukniecie w kod strony na tej na jakiej jesteście obecnie.

B2BE5

Można to jeszcze szyfrować, ktoś podejrzy ale nie będzie na pierwszy rzut oka nic z tego wyciągał bo będzie zakodowane jakie rozkoduje tylko przeglądarka lub generator kodu.

Ale trzeba przyznać że najlepsze jest pytanie adresowe bo PPM może być czasami wyłączony.

W sumie w źródło stron każdy co ma stronę powinien zaglądać aby wiedzieć czy nie ma tam chaosu.

Kindek

Mi też to pomogło. Szukałem rozwiązania jak sprawdzić ten kod czy dobrze się wbija. Teraz już wiem jak go podejrzeć. Dzięki wielkie za Wasze odpowiedzi.

Odpowiedz na: Jak zobaczyć źródło strony internetowej
Twoje dane: