Jak wstawić twardą spację w edytorze tekstu (word, libre office)

FORUM ROZMOWY NA KAŻDY TEMAT Jak wstawić twardą spację w edytorze tekstu (word, libre office)

Temat zawiera 2 odpowiedzi, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Mantra .

• Autor
    Wpisy

• infomiasto.eu

Wiele osób ma problem z osieroconymi literami na końcach linijek wiersza w dokumentach tekstowych. Osierocone literki to przykładowo samogłoski takie jak: i ,o, z, w itp. Twarda spacja pomaga skleić je z następnym wyrazem a tym samym zapobiega ich samotnemu pozostawianiu na końcu linijek.

Dzięki twardej spacji zostaną one sklejone z następnym słowem i cokolwiek nie będzie się działo w tekście i tak nigdy nie zostaną one samotnie na końcach wiersza.

Jak wstawić TWARDĄ SPACJĘ: należy za samotną literką postawić kursor a następnie wcisnąć CRTL + SHIFT + SPACJA. Jeśli dokonuje się tego na bloku napisanego już tekstu to po samotnej literce należy zlikwidować istniejącą spację aby skleiła się ona z następnym wyrazem a następnie ctrl + shift + spacja.

Pojawia się wtedy taki szary znaczek – oznacza on twardą spację – nie jest on drukowany jest na stałe dodany ale niewidoczny w druku. Widoczny szary obszar jest tylko w wersji edytorskiej aby akcentować twarde spacje.

To proste i niezwykle przydatne podczas pisania dowolnej pracy, jaka ma wyglądać ładnie.

Twarda spacja

Anita

Mi to nawet się bardzo przyda, teraz piszę pracę licencjata a więc w dobry czas ten wpis. Dzięki za proste i łatwe napisanie jak to zrobić.

Mantra

WOW nawet nie wiedziałem że tak łatwo można wstawiać takie rzeczy, ta twarda spacja mi się przyda nie tylko ro pisania tekstów ale też aby stylistycznie to wszystko wyglądało. Dobrze wiedzieć, że łatwo się ją wstawia. Ciekawe czy da się w ustawieniach edytora dać jakieś ustawienie aby automatycznie wyłapywało pojedyncze obiekty i przenosiło je na nową linię. To by było też przydatne.

Odpowiedz na: Jak wstawić twardą spację w edytorze tekstu (word, libre office)
Twoje dane: