Ekologicznie i elastycznie. Zalety korzystania z kontenerów w budownictwie

Home Forums FORUM ROZMÓW Ekologicznie i elastycznie. Zalety korzystania z kontenerów w budownictwie

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #8369
  InfoMiasto
  Keymaster

  Już od dłuższego czasu możemy zaobserwować trend polegający na wykorzystywaniu kontenerów jako swoistego materiału budowlanego. Z kontenerów tworzone są nie tylko domy, ale i również pawilony biurowe czy sklepy. Dlaczego więc kontenery są tak atrakcyjnym materiałem dla różnego rodzaju firm?

  Ekologia i nie tylko

  Kontenery można bez wątpienia uznać za bardzo ekologiczne rozwiązanie budowlane. Jako że są to odnowione kontenery transportowe, które wcześniej służyły do międzynarodowego przewozu towarów, korzystając z nich nie przyczyniamy się do produkcji żadnych nowych materiałów, a co za tym idzie, ograniczamy emisję szkodliwego CO2 do atmosfery. Co nie mniej ważne, kontenery są też bardzo łatwe w transporcie. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się np. jako kontenery magazynowe, używane np. do składowania sprzętu na placach budowy. Gdy zostaną ukończone prace nad daną konstrukcją, kontener można szybko i sprawnie przetransportować w nowe miejsce, gdzie będzie pełnił tę samą funkcję.

  Ekonomiczne rozwiązanie

  Ze wspomnianym powyżej aspektem ekologiczny wiąże się bardzo korzystna ekonomiczność tego rozwiązania. Ponieważ kontenery niejako pochodzą z recyklingu, ich zakup nie jest drogi. Znacznie bardziej zatem opłaca się skorzystać z kontenerów tworząc np. pawilony biurowe, niż inwestować w permanentne konstrukcji. Dotyczy to zwłaszcza tych firm, które cenią sobie mobilność. Warto mieć na uwadze, że niższa cena w tym przypadku nie oznacza obniżonej jakości. Kontenery biurowe są bardzo wytrzymałe i przy odpowiedniej konserwacji mogą z powodzeniem służyć firmom przez wiele długich lat.

  Łatwa adaptacja

  Kolejną zaletą kontenerów jest ich niezwykła elastyczność, jeżeli chodzi o możliwości dostosowani ich pod kątem własnych potrzeb. Kontenery, niczym swoiste gigantyczne klocki Lego, można łączyć w różne wielopiętrowe kombinacje (okna i drzwi wstawia się w zasadzie w dowolnych miejscach), a ich wnętrza łatwo wyposażyć w odpowiedni sprzęt czy wyposażenie. Nie ma również problemu z podciągnięciem do nich kabli zasilania, czy też ociepleniem ścian tak, by nadawały się również do wykorzystania podczas chłodniejszych pór roku. O elastyczności kontenerów w budownictwie można przekonać się sprawdzając, jak niezwykłe konstrukcje powstają z nich na całym świecie. Przykładowo, w 2014 Audi użyło kontenerów, by zbudować ogromną tablicę do wyświetlania wyników, podczas gdy władze Johannesburga skorzystały z nich zbudowania niezwykłego, wielopiętrowego akademika.

  Kontenery magazynowe czy też kontenery biurowe nie tracą na swej popularności. Są nie tylko ekologiczne oraz ekonomiczne, ale również łatwe w transporcie i w dostosowywaniu do konkretnych potrzeb. Nic zatem dziwnego, że tak chętnie korzystają z nich firmy oraz przedsiębiorcy na całym świecie.

  Panelsystem – profesjonalne pawilony pod biura.

  Kontenery firm

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.