Czy publikować daty wpisów na stronie SEO i pozycjonowanie

INFOMIASTO FORUM ROZMÓW Czy publikować daty wpisów na stronie SEO i pozycjonowanie

• This topic has 6 odpowiedzi, 1 odpowiedź, and was last updated by Maciek.
  • Autor
    Wpisy
  • Tupigaj

Daty wpisów są pokazywane w wynikach ograniczonych wyszukiwarki google. To jaka tam data jest wyświetlana z reguły jest brane z metadanych jakie są na stronie na przykład schemy. Czy dla względów SEO i pozycjonowanie warto publikować i udostępniać publicznie datę wpisów czy może lepiej ją całkowicie ukryć w kodzie?

Takiej informacji nie znalazłem na żadnej stronie w internecie a już kiedyś mi bardzo pomogliście co do seo. Jak podejść do tego tematu.

InfoMiasto

Wyniki ograniczone gdy są segregowana lub filtrowane po datach to wtedy wykluczą strony jakie mają ukryte daty bo nie mogą być określone parametrem czy jest z zakresie pracy filtra taka data czy też nie – więc strona zostanie odsiana. Ale ile osób używa zakres filtracji według daty – tylko informacyjne i prawne kwestie inne nie.

Druga kwestia to to jak Bonus pracuje na treść aktualną i starą. To ma dwa wymiary – stara rozbudowana jest silna ale ponownie nowe ma bonusowanie w rankach bo jest nowa więc może aktualniejsza.

Wiele stron na przykład mataczy z datami że daty aktualizacji to daty wpisów lub jeszcze bardziej że bez aktualizacji zmieniają daty na nowsze jak by coś się zmieniło ale to generatory dat.

Dla SEO – moim zdaniem daty mają średnią wartość czy są czy nie ma, bardziej rozbudowa konektu. Na pozycjonowanie wpisu także ma to wpływ i nie ma w zależności od ograniczeń wyniku. Jedne testy pokazują że nowe wersje znacznie bardziej rankują a inni że starsze. Jak masz przepisy czy stronę techniczną to bez znaczenia ale jak masz stronę news to na pewno daty i czas ma bardzo duże znaczenie.

Możesz zrobić też test ograniczony taki na powiedzmy 3-6 miesięcy wyłączyć i zobaczyć jakie będą wyniki. Ja nie widziałem zmiennych na swoich stronach z datami lub bez nich.

Wobart4

Jakiś czas temu także szukałem informacji czy ukrywać daty na stronie czy je pozywać. Raz ukrywałem raz pokazywałem i nie było wahań strony ani zawirowań sieciowych. Na końcu doszedłem do wniosku że nie mają znaczenia.

Teraz mam widoczne u siebie na stronie, ale nie sądzę aby ktoś z tego korzystał bo strona jest o kwestiach stałych a nie zmiennych. Bo co może się zmienić w  sprawach dotyczących ogrodnictwa i szkodników, metody i sprawy te same.

Wiem że do WP są wtyczki nawet jakie pozwalają ukryć nie tylko daty ale i inne dane ze stron. Można też chirurgicznie samemu zrobić w kodzie cięcia.

Koła zębate

Ja u siebie mam wyłączone, jak ma się treści stałe to nie ma sensu ładować tam dat. Szczególnie jak zawartość jest kilkustronowa. Jak masz wp to możesz wyłączyć je w PA, tam po prostu wykasować własny format czasu i dat. Czasami też szablony mają w dostosowaniach wyłączenie tych rzeczy.

Daty są bardzo ważne ale w wiadomościach czy faktycznie jak pisze infomiasto w prawie. Inaczej jest to już marginalne.

InfoMiasto

Moim zdaniem zrób sobie testy. Na tej stronie ja robię testy w bardzo wielu segmentach często dla własnej analityki. Raz dodaję coś raz coś zmieniam, inne wtyki, inne segregowania itp. Najlepsze zawsze są własne testy bo każdy ma inne wyniki bo i inne strony oraz profile.

Tupigaj

Postaram się zrobić tak jak piszecie, test na parę miesięcy. Wstępnie ukryję zobaczymy co z tego wyjdzie. Bo raczej treści jakie mam się nie terminują. A dodatkowo sitemap przecież ma czas modyfikacji więc powinno być też wskazówką dla szukajki o dokonanych zmianach na treści.

Dzięki jeszcze raz za pomoc, to naprawdę brzmi bardzo sensownie.

Maciek

Duże strony często mają wyłączone experience date jak i tą stworzenia wpisu. Te informacyjne mają widoczna ale inne ją ukrywają. Czasami faktycznie filtruję wyniki po dacie ale raczej mało kiedy, z reguły jest to zapytanie na klucz czyli one nie mają wtedy znaczenia bo liczy się samo dopasowanie. Ale testy są najlepsze.

Odpowiedz na: Czy publikować daty wpisów na stronie SEO i pozycjonowanie
Twoje dane: