Czy okna w mieście brudzą się dużo szybciej

INFOMIASTO FORUM ROZMÓW Czy okna w mieście brudzą się dużo szybciej

• This topic is empty.
  • Autor
    Wpisy
  • Izka

Ostatnimi czasy naszły mnie takie myśli czy okna w mieście brudzą się znacznie szybciej niż na wsi czy jakimś małym miasteczku. Dawniej mieszkałam na obrzeżach miasta i okna raz umyte były czyste przez bardzo długo. Teraz mieszkam w centrum miasta i brudzą się błyskawicznie, całe są w pyle, mają nawet coś na kształt zaschłego pyłu błotnego.

Macie jakieś doświadczenia w tym czy okna w mieście szybciej się brudzą niż w innych miejscach? Ciekawią mnie także Wasze spostrzeżenia.

Samuela

hi hi także mieszkał w mieście i wiem że brudzą się szybciej niż jest się w stanie je myć. Jak umyję je dzisiaj to już za tydzień nie będą miały takiej przejrzystości jak na początku. Nie ważne jaka jest pora roku to i tak ich powierzchnia zewnętrzna staje się bardzo szybko pobrudzona i okurzona. Na dobrą sprawę by trzeba było je myć wszędzie co miesiąc aby to wyglądało w miarę schludnie.

AdamK

A to jest bardzo proste drogie Panie. W mieście okna muszą się brudzić znacznie szybciej niż na wsiach czy obrzeżach miast.

1. W miecie jest mało zieleni, wszystek pył, kurz i piach jest unoszony przez powietrze ku górze z betonu i lata w powietrzu. Dlatego wchodzi wszędzie a w ramie okiennej możecie mieć pełno nabitego piasku.

2. Na wsiach czy obrzeżach gdzie jest więcej zieleni ona zapobiega wznoszeniu się pyłów a tym samym ich lataniu w powietrzu. Mowa oczywiście o tym gdzie nie ma obok pola jakie jest orane czy bronowane itp.

W mieście musi okno się brudzić mega szybko bo to miasto i im mniej w danym miejscu zieleni tym więcej lata pyłu wznoszono przez wiatr.

Krysa

Mieszkam przy parku a dawniej w centrum i to jest pewniak. W centrum okna były praktycznie cały czas zasyfione tak samo jak elewacje budynków to przecież to samo działa na okna. A przy parku czyste okna są spokojnie mogę powiedzieć że z 3-4 razy dłużej no i nie ma tego hałasu.

Dlatego powinno się naciskać aby było jak najwięcej zieleni w mieście i to wszędzie a nie jak najwięcej betonu. A zieleń też ma inną zaletę, w centrum jak mieszkałam to latem nie dało się wytrzymać z upału, w parku jest także znacznie bardziej chłodno nie ma tego efektu patelni od betonu.

Vox

U mnie ostatnio w Szczecinie były takie że jak je umyłem to zrobiło się w pokojach dużo widniej. Im bliżej centrum tym większy bród w powietrzu a jeszcze jak dużo jest ruchu samochodów to przyspiesza brudzenie się okien. Im niżej mieszkasz tym szybciej się wtedy też brudzą okna a im wyżej tym trochę mniej tej pylicy.

Kupcie sobie tak jak ja gąbkę na kiju wysięgniku z płynem z wodą w pojemniku. To mycie jest wtedy okna na około 1 minutę. Oszczędność czasu.

Kamila

Właśnie mi uświadomiliście że muszę także u siebie umyć okna bo są już w mało pokazowym stanie. Kurcze szkoda że tak często i szybko się brudzą, bardzo nie lubię ich mycia, nie cierpię tego. Jak zobaczycie super świecące okna w tym tygodniu to pewnie będą moje.

Odpowiedz na: Czy okna w mieście brudzą się dużo szybciej
Twoje dane: