Co naprawdę sądzicie o Placu Pawła Adamowicza w Szczecinie

FORUM FORUM SZCZECIN I STARGARD Co naprawdę sądzicie o Placu Pawła Adamowicza w Szczecinie

Temat zawiera 22 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Gość .

• Autor
    Wpisy

• Gość

To już jest pewne, że w Szczecinie powstanie a raczej już jest budowany Plac Pawła Adamowicza. Ciekawi mnie co tak naprawdę sądzicie o tej sprawie – w wielu mediach głos jest manipulowany zarówno przez zwolenników jak i przeciwników. Jakie jest Wasze prawdziwe zdanie w tej sprawie – jesteście za tym czy przeciwko temu?

Mi osobiście się to bardzo nie podoba – kim on był dla Szczecina i ogólnie Polski aby nazywać coś jego imieniem. Czy czymś się zasłużył aby dość istotne miejsce w centrum miasta nosiło jego imię. Wydaje mi się, że jest to robione więcej niż na wyrost – wręcz niezdrowo na siłę.

Jakie macie zdanie w tej sprawie?

Gość

Wśród swoich znajomych ja nie mam zwolenników, to jest siłą narzucona decyzja urzędasów a nie obywateli. Nie było głosowania nad nazwą tego placu. Pewnie urzędasy bali się o swoje tyłki dlatego nagle takie honory dla w zasadzie nikogo wartego obdarowania go takim zaszczytem, a może tylko ja nie znam takich powodów i zasług tej osoby.

Gość

Moim zdaniem jest to bardzo dziwne. Jednakże czemu się dziwić, skoro w przestrzeni publicznej powstają także pomniki na przykład prezesa czy nadaje się jego imieniem nazwę terminalu LPG w Świnoujściu.

Czy są to patrioci zasłużeni dla Polski – moim zdaniem jest wręcz przeciwnie w większości przypadków. Jednakże wybiera większość w wyborach i wybory są od dziesiątek lat takie a nie inne i takie a nie inne dzieją się rzeczy.

Plac może będzie fajnie wyglądał – nie wiem nie widziałem projektu, może będzie to sympatyczne miejsce, ale jego nazwa mimo że mało istotna to jednak oddawanie hołdów coraz bardziej byle komu nie jest dobrym kierunkiem. Lepiej by było nazwać taki plac imieniem znanego matematyka, podróżnika, czy choćby sportowca jaki coś osiągnął dla tego kraju.

Gość

Jak dla mnie to może i dobrze, że nazwali plac jego imieniem. W końcu pomagał w zbiórce pieniędzy w WOŚP oraz tragicznie zginął, Choć zostanie mu nazwa tego placu.

Gość

To że ktoś coś zbierał kiedykolwiek lub nie na WOŚP nie ma znaczenia i nic nie znaczy. Nazwy miejsc powinny być nadawane dla ludzi jacy się zasłużyli dla kraju a nie w prywacie i jeszcze pewnie za cudze pieniądze.

Druga sprawa to on nie był podobno taki kryształowy a nawet był bardzo podejrzany. Podobno dziesiątki kont bankowych, wiele mieszkań w mieście jakiego był prezydentem i jakieś inne tam sprawy.

Gość

Jak dla mnie nadawanie takich nazw jest zabawne, nie rozumiem co miała ta osoba wspólnego z naszym miastem. Jak obok jest aleja kwiatowa to tutaj mogła by być aleja drzewna lub boczna lub dowolna inna, ale czemu o nazwie tamtego pana to nie wiem.

Gość

Ciekawe swoją drogą jak ten plac adamowicza będzie wyglądał. Bo wizualizacja przedstawiała się w ten sposób:

Plac adamowicza

Adamowicz plac

Moim zdaniem tyłka nie urywa a nawet wygląda jak typowy beton miejski. W sensie nic tam nie ma, dużo się na to wda i będzie to miejsce o ile nie zlikwidują tego sklepu alkoholowego co działa tam całą dobę miejsce dla żuli jak obecnie.

Ogólnie ten sklep alkoholowy między biblioteką a salą zabaw to jest miejsce jakie tworzy patologię na całym kwartale powinni go siłą zamknąć lub zmusić do przeniesienia się z centrum.

Gość

Nazwy ulic i placów nadaje się po ludziach zmarłych.

Gość

Nazwy placów i ulic nadaje się na cześć osób zasłużonych. A co on zrobił? Kim on był ? Poza tym, że złodziejem ?

Gość

Ja tam nie wiem czy on zrobił choć jedno coś dobrego – czy może ktoś powiedzieć co zrobił adamowicz dla Polski, Polaków czy choćby samego Szczecina? Bo nawet jak szukałem informacji to ani jednej nie znalazłem o nim pozytywnej – ANI JEDNEJ dobrej co by dawała pretekst aby nazwać jego mieniem taki plac w dość istotnym miejscu.

Gość

Do postu 8: co znaczy, że nazwy po zmarłych – to znaczy, że jak dowolna osoba zejdzie to mamy dawać nazwę jakiegoś obiektu tej osoby? To jakiś bezsens. Z czym ma się to identyfikować, taka nazwa powinna być i w sumie jest pochwałą czy nagrodą a nie za to, że się w sumie było nikim ale zrobiło się o kimś głośno.

Może nazwy ulic, skwerów, mostów itp będziemy nadawali też nazwiskami morderców, gwałcicieli itp byle byli sławni na cały kraj z jakiegoś powodu.

Gość

Dla mnie i zapewne dla wielu Szczecinian plan ten będzie symbolem oszustw, manipulacji, złodziejstwa i kłamstwa. Politycy, którzy podjęli ta decyzję to niemieckie sprzedawczyki, lewactwo bez wartości. Ręce opadają na ten plac….

Gość

Ale co macie przeciwko Panowi Adamowiczowi, przecież był patriotą bo pomagał zbierać pieniądze w WOŚP. Na takiej zbiórce tragicznie zgonił, podczas zbierania pieniędzy na szlachetne cele. Dlaczego ma się ten plac nie nazywać jego imieniem? Ja nie widzę w tym problemu.

Gość

Osobo powyżej, uważać że cokolwiek związanego z tym WOŚP ma cokolwiek wspólnego z patriotyzmem? Równie dobrze według Ciebie kto dawał zeta na Pajacyk, na schronisko, na dowolną fundację też jest patriotą. Co ma WOŚP wspólnego z patriotyzmem – absolutne zero. To jest szalone, że Polacy tak często jakiś WOŚP kojarzą z obowiązkowym lubienie tego przedsięwzięcia i jeszcze bardziej z działaniem patriotycznym – to nie ma ze sobą nic wspólnego.

To że Adamowicz tam był to co? Tam było pewnie setki innych osób, czy on dawał swoje prywatne pieniądze czy przypierniczał na to pieniądze miejskie? czyli ludzi obywateli jego miasta, jacy może nie chcieli ab publicznie pieniądze tam trafiały a może robił to tylko aby wydawać się takim dobrym… bez znaczenia, wośp nie ma nic wspólnego z zachowaniami godnymi czy niegodnymi tak samo jak z tym czy jest ktoś patriotą czy też nie, jak to wspiera lub jest przeciwnikiem nie ma to znaczenia co do wośp i kto tam cokolwiek robi na ich rzecz.

A nadawanie placu jego imieniem, mam wrażenie, że to jest proces destrukcyjny i dwulicowy względem obywateli. Bo nie było głosowania na temat nazwy tego placu, urzędasy nagle sami sobie tak wymyślili bo są tyle samo warci co i tamten.

Gość

Zniszczyli kawal historii bo walka z komuną i stawiają plac faceta który nie ma nic wspólnego z tym miastem, dla czego w tym kraju niszczy się historie ? Może nie była najlepsza ale to cześć tego jak ukształtowało się Państwo i społeczeństwo, to coś co mogą zobaczyć przyszłe pokolenia, a co wnukom będziemy pokazywać? Historie sprzed max 20 lat bo reszta zniszczona?

Gość

15 dobrze pisze. Niszczy się Historię jaka faktycznie miała miejsce czy była prawdziwa czy nie to był zabytek. Niszczy się pozostałości na rzecz nowego betonowego szajsu. Może zburzymy też kamienice i inne rzeczy jakie są pozostałością niemiecką. Szaleństwo opętało Polskę w niszczeniu zabytków poradzieckich a dodatkowo jeszcze nazwa placu na rzecz jakiegoś gostka o dość podejrzanych sprawach.

Gość

Jedyna słuszna historia to przecież PIS i PO i urzędnicy że są panami i władcami. A obywatele to tylko niewolnicy jacy mają pracować na dowolne wydatki urzędników i ich zachcianki. A było głosowanie na temat tego co tam ma powstać, jak ma wygalać i się nazywać nie bo to taka demokracja.

Gość

OD ok 1 h 20 min wypowiada się Marek Fornela – dziennikarz z trójmiasta.

Materiał z 25 sierpnia 2018 i można się dowiedzieć ciekawe rzeczy o fikołku zwanym Adamowiczem. Wałków narobił i … no właśnie. Ciekawie podsumował go właśnie Fornela – „nie odda żywcem” – nom prorok jakiś ?

W sumie pseudo władza się nie zmieniła – kiedyś stawiali pomniki i robili place mordercom, bandytom, teraz złodziejowi … może czas już pożegnać wszystkich którzy są w „polityce” i napisać nowy rozdział historii ? Nowe zasady ?

PeOwscy złodzieje budują za nasze pieniądze złodziejowi mauzoleum dosłownie … komedia.

https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,25082018,38382515

Gość

Wstyd dla Szczecina, promować kogoś kto miał nieczysta przeszłość…wciąż komuny ma stanowiskach

Gość

Tutaj jak widać są tak naprawdę 3 różne sprawy. 1. Kwestia nazwy tego placu, jaka słusznie moim zdaniem jest chora i bardzo ale to bardzo nieodpowiednia. 2 – zburzenie zabytku na rzecz nowego obiektu, czyli zniszczenie jakieś historii miasta by powstało coś inne o wątpliwej nazwie.

Oraz 3 aspekt – ogólnie przebudowa placu na nowy beton za pewnie gigantyczne pieniądze z kieszeni podatników a dodatkowo sklep monopolowy jaki tam jest naprzeciwko będzie i tak sprowadzał tam wszelki patologiczny element jak do tej pory.

Gość

Patronat przywołany wyłącznie dla kontrowersji. Tam przecież jest Plac Żołnierza Polskiego, Plac Lotników, aleje są. Nawet jeżeli była konieczność stworzenia nowego placu, to powinni się wpasować w klimat, a już na pewno darować sobie nazywanie placu wyłącznie w celu wywołania kontrowersji.

Człowiek ten nic dla Szczecina nie zrobił, a przez takie patronaty przepychane bokiem bez rozmów z mieszkańcami pojawiają się opinie typu „Jedyne jego osiągnięcie jest takie, że dał się zabić”

Gość

Wśród rodziny i znajomych nikt nie popiera tego wyboru. To jest wręcz śmieszne. Nazywać plac imieniem prezydenta innego miasta, tylko dlatego, że zginął podczas publicznej imprezy?

Gość

Cieszy nie powstanie tego tematu. Okazuje się, że jeszcze jest nadzieja dla tego kraju, ludzie myślą jeszcze sensownie. Myślałem, że zaleje tutaj fala zwolenników chorych pomysłów – więc czyli nazwa placu to jednym słowem samowola urzędników w tym mieście – tych urzędników trzeba wywalić w wyborach na bruk.

Tutaj poprzednicy 21 i 22 świetnie napisali, przecież tutaj są Place o konkretnych nazwach a nagle jakiś Adamowicz się pojawia jak z dupy wyrwana nazwa nie wiadomo czemu. Także nie znam osób jakie popierają ten pomysł a wręcz znam same jacy są przeciwnikami. A w mediach jakoś są rożne niby grupy nawet wielu zwolenników – ale kim oni są, urzędnikami i ich rodzinami czy co.

Plac Adamowicza w Szczecinie może miejsca o takiej nazwie wyglądać ciekawie – tylko nie powinno nigdy przenigdy nosić właśnie takiej nazwy.

Odpowiedz na: Co naprawdę sądzicie o Placu Pawła Adamowicza w Szczecinie
Twoje dane: