Florysta – zawód dla miłośników kwiatów. Jak zostać florystą?

Kwiaty zdroweTworzenie pięknych kompozycji z kwiatów jak bukiety, wiązanki, wieńce to specjalność florysty. Osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie w tym kierunku może znaleźć pracę w kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, ale również może sama założyć swój biznes. Jak zostać florystą?

Kim jest florysta?
Florysta to profesja ciesząca się dzisiaj dużym zainteresowaniem. To świetny sposób, aby połączyć swoje zainteresowania, czyli miłość do kwiatów oraz estetyki wraz z ciekawym zawodem oraz dobrym zarobkiem. Kompozycje kwiatowe można przygotowywać samodzielnie – bez wcześniejszej nauki w tym kierunku, jednak zdecydowanie się na odpowiednią szkołę nie tylko pozwala na poszerzenie wiedzy, lecz również umożliwia łatwiejsze zdobycie zatrudnienia.

Jak zostać florystą?
Aby zdobyć wykształcenie w tym właśnie kierunku, konieczne jest przede wszystkim wybranie właściwej szkoły. Najlepszym wyborem będzie szkoła policealna posiadająca kierunek florysta Kraków jest miastem, gdzie takie szkoły także są dostępne. Szkoły policealne trwają najczęściej 2 semestry, czyli rok. Zajęcia odbywają się wtedy w weekendy – zjazdy mają miejsce zwykle dwa razy w ciągu roku.

Po zakończeniu szkoły można otrzymać kwalifikację: OGR.01 Wykonywanie kompozycji florystycznych. Dostępne są także kursy florystyczne. Zwykle trwają one od kilku dni do miesiąca. Warto jednak wskazać, że nie są one tak kompleksowe jak nauka w szkole policealnej, dlatego też osoby, którym zależy na zdobyciu solidnych podstaw, powinny rozważyć właśnie taką formę nauczania.

Jak wygląda nauka w kierunku florysta?
Szkoły policealne prowadzące naukę w kierunku florysty realizują kompleksowe programy, które zawierają zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Wśród realizowanych przedmiotów znajdują się między innymi:

  • podstawy florystyki
  • przygotowywanie materiałów florystycznych
  • planowanie kompozycji florystycznych
  • wykonywanie kompozycji florystycznych
  • BHP w pracy florysty
  • podstawy przedsiębiorczości

Po zakończonej nauce uczniowie wiedzą, jak przygotowywać estetyczne, trwałe, różnorodne kompozycje, między innymi bukiety, wieńce, wianki, dekoracje florystyczne o szerokim zastosowaniu, na przykład przeznaczone jako podarunki, dekoracje świąteczne, wieńce pogrzebowe.

Wobec tego nauka w kierunku florysty jest bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby, która chciałaby uzyskać wiedzę i umiejętności związane z tworzeniem przepięknych kompozycji florystycznych. Nauka w wielu szkołach policealnych odbywa się również bez żadnych dodatkowych opłat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.