Diodowa lampka rowerowa Power Beam – Opinia

Lampka rowerowaLampka rowerowa o nazwie Power Beam to obecnie jeden z bardziej popularnych typów oświetlenia do rowera. O tym że są często używane decyduje ich stosunkowo niska cena i moc świecenia. Lampka diodowa do rowerów Power Beam daje silne światło, składające się z 5 ultra jasnych diod o niskim poborze energii.

Przy średniej częstotliwości jazdy rowerem jedne baterie wystarczają na cały rok użytkowania. Lampka daje oświetlenie znaków na około 100 metrów oraz oświetlenie drogi około 5 metrów.

Jest ona mocowana na szybko łączki – mechanizm zatrzaskowy przypinany do kierownicy roweru z którego można łatwo wyjąć samą lampkę. Łączka jest przypinana na śrubkę – montaż nie wymaga posiadania kluczy, wszystko jest w mechanizmie.

Bardzo dużą wadą tego typu lampek rowerowych jest mocowanie do mechanizmu. Zazwyczaj opiera się one na jednym ząbku, który ma zatrzaskiwać lampkę, ząbek ten niestety przeważnie jest za krótki a rowek na niego za płytki. Wynikiem tego jest łatwe wylatywanie lampki podczas wybojów jazdy rowerem itp. Rozwiązaniem tego jest przyklejenie lampki na stałe lub zastosowanie gumek usztywniających.

Lampka działa na 4 baterie typu AAA, mechanizm otwierania i wymiany baterii jest prosty, przekręca się głownię lampki – to może być także kolejna wada. Podczas gdy dużo razy rozkręcamy lampkę, zatrzaski się wyrabiają i coraz słabiej trzymają uchwyt.

Lampkę można ocenić pod względem mocy świecenia na ocenę dobą, natomiast pod względem jakości wykonania na ocenę złą. Wykonanie mocowań jest mało przemyślanym rozwiązaniem i wykonanym problemowo.

Lampki są w dość niskich cenach przez co często są wybierane. Ogólna ocena produktu to mizerny, z dużym minusem za wykonanie złączy. Polecamy wybranie innego produktu o większej mocy świecenia i innym systemie montażu. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.