Czy w Krakowie można mieszkać w otoczeniu zieleni? Sprawdź przedstawione lokalizacje!

Mieszkanie KrakówCelem każdej osoby rozglądającej się za mieszkaniem w Krakowie jest znalezienia miejsca, które będzie przyjazne do życia, ale jednocześnie zapewni dobry dojazd do kluczowych punktów miasta. Rodowici mieszkańcy kręcą głowami i wskazują, że osiedla spełniające oba kryteria nie istnieją.

Nic bardziej mylnego! Przekonaj się o tym sam czytając nasz krótki przegląd ciekawych miejsc do zamieszkania w byłej stolicy naszego kraju.

Dębniki – magiczne miejsce na mapie Krakowa – Ta dzielnica jest znakomitym przykładem umiejętnego łączenia funkcjonalnego projektowania przestrzeni i transportu ze zrozumieniem dla potrzeby istnienia terenów zielonych. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem czy pracownikiem, bez problemu dostaniesz się do miejsca wykonywania swoich obowiązków.

Dębniki słyną ze swojego Zakrzówka – jednego z ulubionych miejsc spędzania przez Krakowian wolnego czasu. Prawdziwą oazą jest dla mieszkańców Park Dębnicki, który pozwala odpocząć w otoczeniu natury. Dębniki są uznawane za jedną najbardziej przyjaznych dzielnic Krakowa. To tu znajduje się między innymi Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha”.

Swoszowice – uzdrowisko i wiele, wiele więcej – Usytuowana w południowej części miasta dzielnica znana jest przede wszystkim ze znajdującego się na jej terenie uzdrowiska. Co roku przyciąga ono tysiące kuracjuszy, którzy mogą poprawiać stan swojego zdrowia dzięki wodzie o zbawiennych właściwościach.

Można w nim skorzystać z całej palety zabiegów rehabilitacyjnych lub potraktować to miejsce jako SPA i skupić się na pielęgnacji ciała. Zalet Swoszowic jest jednak dużo więcej. Jedną z nich jest duża ilość zieleni. W okolicy znajdują się piękne lasy, które sprzyjają tak wiosennym, jak i jesiennym spacerom.

Bliskość natury nie oznacza jednak, że mieszkanie w Swoszowicach oznacza życie z dala od cywilizacji. Znajdują się tu wszystkie niezbędne ośrodki usługowe i placówki publiczne: szkoły, przedszkola, a nawet hotel dla psów.

Nic dziwnego, że właśnie ta dzielnica stała się miejscem budowy inwestycji Panorama Kliny (właściwie znajduje się ona między Swoszowicami a Dębnikami). Składające się na nią budynki mają tylko trzy piętra, więc nie zaburzają krajobrazu. Także z nich jest bardzo łatwy dostęp do przestrzeni parkowej i przeznaczonej do spędzania czasu z dziećmi.

Pełen uroku Zwierzyniec – Większość turystów pojawia się w dzielnicy Zwierzyniec, by zobaczyć najsłynniejsze krakowskie kopce: Kościuszki i Piłsudskiego. Znajdziemy tu jednak również wiele innych atrakcji. Szczególnie najmłodszych zainteresuje wizyta w ogrodzie zoologicznym.

Zwierzyniec to dzielnica świetnych tras do biegania, ale i jazdy na rowerze czy długich, obfitujących w piękne widoki spacerów. Swoją opinię komfortowego miejsca do mieszkania dzielnica zawdzięcza też pięknej zieleni Parku Decjusza. Na jego terenie znajduje się również piękna willa pamiętająca XVI wiek. W tym miejscu organizowane są eleganckie uroczystości, przede wszystkim wesela.

Jeden komentarz

  1. wykończenia wnętrz

    Ciekawy artykuł,
    dziękuję za napisanie i udostępnienie go
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.