Co zrobić by bateria w telefonie działała dłużej

Bateria trzyma dłużejBateria telefonu działa sprawnie określoną długość czasu, można jednak zrobić tak, aby działała znacznie dłużej. Warto więc wspomnieć jak obsługiwać telefon, aby nie niszczyć jego elementów i szczególnie baterii.

Jest to prosty proces zapobiegawczy szybkiemu niszczeniu się baterii o którym warto pamiętać.

Jak dbać o baterię telefonu – na początek trzeba mieć świadomość, że każde ładowanie baterii osłabia ją w jakimś stopniu. Bardzo istotne jest to, aby naszej baterii w telefonie nie ładować bez przerwy, to znaczy aby telefon nie był podłączony co trochę do ładowarki. Bardzo ważne jest i to, by telefon nie był podłączony dłużej niż wymaga ładowania jego bateria.

Najbardziej niszczy się baterię telefonu właśnie gdy zapominamy po jego naładowaniu go odłączyć. Częste zostawianie telefonu na noc w ładowarce skutkuje osłabieniem baterii – o ile telefon nie ma systemu odcinającego zasilania po naładowaniu baterii.

Istotne jest także to, że w przypadku niedoboru energii w telefonie nie należy ładować go ułamkowo. Chodzi tutaj o szkodliwe doładowywanie telefonu do kilku kresek a nie do pełnego stanu baterii.

Podładowywanie wcale nie jest dobre, gdyż stan energii baterii jest nadwątlany i sam telefon nie potrafi stwierdzić ile tak naprawdę ma mocy bateria.

Przykładem tego jest to, że po doładowaniu telefonu nawet przez kilka minut będzie telefon wskazywał wszystkie kreski pełne jak by był naładowany. W rzeczywistości kreski te ubywały by bardzo szybko, nawet w ciągu godziny do stanu 1 lub całkowitego rozładowania telefonu.

Złym pomysłem jest także czuwanie telefonu 24 godziny na dobę. Wiadomo że dobrze być dostępnym cały czas, ale wyłączenie na noc naszego aparatu ochrania jego baterię która tez musi wypocząć. Innym złym pomysłem jest kładzenie telefonu na kaloryfery oraz innych źródłach ciepła.

Taka bateria trzyma bardzo krótko i zaskakująco szybko się wyczerpuje oraz psuje. Korzystanie z tych rad na pewno się uchroni telefony przed prędkim uszkodzeniem ich baterii. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.