Co można zrobić z ubraniami, których nie potrzebujemy?

CiuchyKobiety uwielbiają modę i zakupy. Na imprezach panie nie lubią dwa razy pokazywać się w tej samej stylizacji, więc każda okazja jest dobra, by kupić nowe buty czy sukienkę. Po każdej kolejnej zabawie ubywa nie tylko pieniędzy na koncie, ale też miejsca w garderobie.

Poza tym w sklepach co chwilę pojawią się różne promocje i wyprzedaże, które zachęcają do kolejnych zakupów. W końcu docieramy do momentu, gdy w szafie nie zmieści się już kolejna sztuka odzieży. Pojawia się wtedy pytanie, co zrobić z tymi, których nie nosimy. Jeśli odzież nie jest zniszczona nie wyrzucaj jej. W tym artykule podpowiadamy, co można zrobić z ubraniami, których z jakiegoś powodu nie nosisz.

Zmniejszenie lub poszerzenie odzieży
Najczęstszą przyczyną tego, że nie nosimy jakiegoś ubrania jest to, że przytyliśmy lub schudliśmy.
Jeśli masz w szafie bluzkę czy spódnicę, które lubisz, ale są zbyt obszerne lub obcisłe warto wybrać się do krawcowej. Jako fachowiec sprawdzi ona czy można je zwęzić lub poszerzyć. Być może wystarczy drobna przeróbka krawiecka i będziesz mogła na nowo cieszyć się swoją ukochaną kreacją.

Udoskonalenie ubrania
Jeśli problemem nie jest rozmiar, a wada odzieży również warto odwiedzić krawcową lub samodzielnie spróbować dokonać drobnych przeróbek. Czasami nie nosimy sukienki, bo podarła się, nie podoba nam się jej długość czy to jak układa się na biuście bądź biodrach. Możemy przejrzeć strony internetowe i znaleźć odpowiednią inspirację.

Być może wystarczy skrócić sukienkę, doszyć koronkę, kokardkę czy guziczek i sukienka zyska zupełnie nowy wygląd. Dla odważnych polecamy zmianę koloru za pomocą farb do tkanin. Przy tym rozwiązaniu trzeba się niestety liczyć z tym, że efekt może nie być zadowalający i zepsuć charakter ubrania.

Sprzedaż

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku chęci pozbycia się odzieży jest jej sprzedaż. To rozwiązanie daje Ci same korzyści. Zyskujesz miejsce w szafie i zarabiasz pieniądze. Idąc na wesele często kupujemy drogie sukienki, ale mamy je na sobie tylko raz, a później kurzą się, bo nie ma okazji, by je założyć. Czasami mamy w szafie nowe, nieużywane rzeczy, których nie nosimy, bo nie spełniły naszych oczekiwań. Nie ma sensu trzymać takich ubrań w szafie przez lata. Warto przy każdej zmianie sezonu lato – zima przejrzeć szafę i wyrzucić z niej to, czego nie nosiliśmy przez ostatnie 2 lata.

Ubrania warto sprzedać za pośrednictwem nowego serwisu ogłoszeniowego Pokato.pl, gdzie możesz zamieścić ogłoszenie za darmo. Na stronie pojawiają się ogłoszenia z całej Polski, więc Twoje ogłoszenie może zobaczyć wiele osób, co zwiększy szansę na sprzedaż. Chcąc sprzedać zbędną kreację na wesele warto sprawdzić wcześniej na Pokato.pl ogłoszenia sukienki, by dowiedzieć się jakie ceny inni użytkownicy proponują za podobne ubrania. Możemy też samodzielnie wycenić towar na podstawie jego stanu, pierwotnej ceny i tego, czy chcemy tylko pozbyć się ubrania jak najszybciej, czy chcemy zwrócić sobie jak największą część kosztów jego zakupu.

Oddanie odzieży bliskim lub potrzebującym
Być może nie zależy Ci na pieniądzach, więc kiedy podejmiesz ostateczną decyzję, że konkretne ubranie już Ci się nie przyda możesz podarować je siostrze, kuzynce czy cioci, która nosi ten sam rozmiar i ma podobny gust. Taki podarunek z pewnością sprawi radość i pozwoli obdarowanej osobie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zawsze możesz też ubrania włożyć do kontenera z odzieżą dla osób potrzebujących. Spełnisz wtedy dobry uczynek i zmniejszysz liczbę wyrzucanych śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.