Ciekawe formy oświetlenia – propozycje nietypowych rozwiązań

Widno w domuGłówna rola oświetlenia w naszych domach, biurach czy punktach usługowych pozostaje niezmienna. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby elementy oświetlenia nie tylko zapewniały nam komfortowe warunki po zmroku, ale również stanowiły elementy dekoracji wnętrza. Dziś przedstawiamy kilka nieszablonowych pomysłów na efektywne i zarazem efektowne oświetlenie!

Reflektory szynowe
Jedną z ciekawszych koncepcji stanowią reflektory szynowe. W tym przypadku kreatywność objawia się w ich funkcjonalności. Lampa LED jest umieszczona w ładnej oprawie, którą z kolei podwiesza się do szyny. Umożliwia to wygodne przemieszczanie reflektora, co daje ogromne pole manewru w kwestii optymalnego wykorzystania źródła światła. Tego typu rozwiązania są dostępne w ofercie GTV Lightning.

Nieszablonowe oprawy sufitowe
Oprawy sufitowe nie stanowią rynkowej nowości, ale obecnie mamy ogromne możliwości wyboru pod względem ich designu. Niektóre współczesne modele prezentują się futurystycznie, ze względu na zaokrąglone kształty i błyszczące wnętrza. Inne – oparte na prostych bryłach, takich jak kwadraty i prostokąty, świetnie nadają się do minimalistycznych aranżacji. Niektóre oprawy sufitowe zawierają kilka lampek, które można ustawić w różnych kierunkach, co jest niezwykle funkcjonalne. Ciekawe inspiracje należące do tej kategorii można znaleźć pod adresem https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oprawy-dekoracyjne-tradycyjne/oprawy-sufitowe-nabudowane.

Sprytne oświetlenie meblowe
Oświetlenie meblowe jest niezwykle przydatne w dużych garderobach. Wbrew pozorom, jego instalacja nie musi stanowić poważnego wyzwania. Obecnie do dyspozycji klientów znajdują się niewielkie lampki ledowe, które można z łatwością przytwierdzić we wnętrzu szafy, a następnie od czasu do czasu ładować poprzez złącze USB. To wygodne rozwiązanie, które nie zaburza projektu garderoby poprzez konieczność poprowadzenia zasilania.

Dbając o źródła światła w mieszkaniu, biurze lub lokalu usługowym warto szukać nieszablonowych rozwiązań, które mają niebagatelny wpływ na estetykę i funkcjonalność. Wybór jest naprawdę ogromny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.