Bramy z automatyką, szlabany parkingowe. Nowoczesne systemy kontroli wjazdu na posesje prywatne i firmowe

Bramki rozsuwaneBezpieczeństwo to priorytet zarówno na posesjach prywatnych, jak również firmowych. Aby zadbać o właściwą ochronę, warto zainwestować w nowoczesne systemy kontroli wjazdu. Jakie rozwiązania stosowane są na terenach prywatnych, a jakie na obszarach należących do firm?

Systemy kontroli wjazdu na posesję prywatną

Montaż specjalistycznych systemów kontroli wjazdu na prywatny teren jest dzisiaj coraz częściej podejmowaną decyzją. Tego typu systemy poprawiają bezpieczeństwo domowników oraz ich mienia – zapobiegają wejściu na posesję osób nieuprawnionych, a tym samym zmniejszają ryzyko włamań, kradzieży, aktów wandalizmu.

Głównym elementem takich systemów jest brama wjazdowa, która wyposażona jest w dopasowany do niej napęd. Aktualnie stosuje się zarówno napędy bram przesuwnych, jak również napędy bram skrzydłowych, wobec tego każdy rodzaj bramy może zostać uzupełniony o dopasowaną automatykę.

Zastosowanie bram oraz dopasowanej do nich automatyki to nie tylko większe bezpieczeństwo, lecz również większy komfort codziennego korzystania z samochodu. Aby wyjechać i wjechać na posesję, wystarczy tylko przyciśnięcie guzika na bezprzewodowym pilocie. Można wtedy łatwo otworzyć lub zamknąć bramę. Dzięki temu jej obsługa jest znacznie bardziej komfortowa, a także oszczędza czas.

Dodatkowo, stosowane są także systemy kontroli dostępu w postaci domofonów oraz wideodomofonów montowanych przy furtkach i drzwiach wejściowych.

Systemy kontroli wjazdu na posesję firmową

Właściwa ochrona posesji jest bardzo istotną kwestią również w biznesie. W tym przypadku do dyspozycji jest szersza gama rozwiązań niż w przypadku posesji prywatnych.

Systemy kontroli dostępu na teren firmowy mają bardzo szerokie zastosowanie – są montowane między innymi na obszarze zakładów przemysłowych, magazynów, centrów logistycznych, obiektów noclegowych.
Na systemy kontroli wjazdu na teren firmy składają się:

  • – bramy wyposażone w napędy bram skrzydłowych, przesuwnych,
  • – słupki – stałe oraz przenośne, także automatyczne i półautomatyczne,
  • – szlabany parkingowe – mogą współpracować z systemami parkingowymi, systemami rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych,
  • – zapory – stosowane do stałej i czasowej ochrony.

Systemy kontroli dostępu strzegące wjazdu na teren firmy są jeszcze wygodniejsze w obsłudze dzięki specjalistycznej automatyce. Zastosowanie tego typu rozwiązań w znaczącym stopniu powoduje poprawę poziomu bezpieczeństwa firmy, zapobiegając niekorzystnym sytuacjom, dlatego też jest to przyszłościowa inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.