Bita śmietana Śnieżka – Opinia

Śnieżka bita śmietanaBłyskawiczna bita śmietana kremowa o nazwie Śnieżka to kolejny produkt oceniony pod względem jakości. Wyprodukowała go firma Cykoria S.A.

Paczka posiada 60 gam proszku, który zalewa się szklaną mleka i miksuje mikserem przez kilka minut, aby powstałą gęsta konsystencja. Paczka produktu posiada miłe wizualnie opakowanie ale niestety niezbyt ładny skład.

Składniki bitej śmietany Śnieżka: preparat mleczno – tłuszczowy (samo słowo preparat już nie brzmi za ciekawie) na skład którego wchodzą (utwardzony tłuszcz palmowy – czyli coś bardzo szkodliwego zapychającego układ krwionośny i mogącego wywoływać mnóstwo poważnych chorób), odtłuszczone mleko w proszku, emulgator E472a, syrop glukozowy – czyli słodzik. Następnie maltodokstryna z ziemniaków, cukier (dodany do słodzika), substancja zagęszczająca w postaci skrobi ziemniaczanej modyfikowanej oraz aromat (ale nie napisano jaki dokładnie).

Może zawierać śladowe ilości glutenu i białek jajka kurzego.

Jak widać składniki nie są zbyt pociągające. Na opakowaniu pisze “oryginalny smak” bez wątpienia, bo trudno zrobić inny podobny smak, gdy nie jest on naturalny a wytworzony z szerokiej wiązanki składowo – chemicznej. Raczej dobra Śnieżka kojarzona z bajek by była zwiedzona tytułowaniem takiego produktu jej własnym imieniem.

Warto wspomnieć o wartości odżywczej tej bitej śmietany w 100 gramach produktu: 147 kal, białko 5 g, węglowodany 17 g, tłuszcz 6,5 g. A więc nie jest to bynajmniej produkt dietetyczny. Zaletą produktu na pewno jest fakt, że można go przygotować faktycznie błyskawicznie.

Jednakże czy takie coś warto dawać do ciasta czy dzieciom do zjedzenia – na to każda osoba powinna sobie odpowiedzieć samemu, po zapoznaniu się ze składnikami. Naszym zdaniem warto ten produkt odkładać na półkę sklepową.

Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej zrobić samemu bitą śmietanę z naturalnych składników. Czas jej wykonania wcale nie jest znacznie dłuższy a jest zarówno o niebo lepsza w smaku od Śnieżki jak i z prostych składników nie mających negatywnego wpływu na zdrowie, także nie wychodzi dużo drożej. Warto więc to przemyśleć. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.