Bezpieczne wkładki do zamków – jak je wybrać?

Wkładka do zamku domuDobrej klasy wkładka do zamka wpływa znacząco na stopień zabezpieczenia drzwi, a tym samym bezpieczeństwo domowników. Dlatego też warto jest zdecydować się na profesjonalny, solidny model.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów i wiele modeli produktu. Jak wybrać najlepszy wariant? Podpowiadamy w poniższym artykule.

1. Na co zwrócić uwagę, wybierając wkładkę?
2. Rodzaje wkładek

 
Na co zwrócić uwagę, wybierając wkładkę?

Wybierając konkretny model, należy przede wszystkim sprawdzić wymiary oraz konstrukcję wyrobu. Chcąc jednak mieć pewność, że wkładka antywłamaniowa skutecznie spełni swą rolę, należy również wziąć pod uwagę poziom zabezpieczeń zamka. Które cechy są szczególnie ważne? Istotną kwestią jest istnienie zabezpieczenia przed otwarciem manipulacyjnym (tj. za pomocą wytrycha albo podobnego narzędzia).

Może ono przybierać różne formy. Należy przy tym pamiętać, że w zabezpieczenia te są wyposażone tylko dobrej klasy wkładki antywłamaniowe o zwiększonym stopniu ochrony. Ważne jest też zwrócenie uwagi na zabezpieczenia przed przewierceniem, które zwykle przybierają formę dodatkowej płytki, która jest umieszczona przy produkcie. Powinna być ona wykonana z wytrzymałego tworzywa. Na bezpieczeństwo wpływ ma również jej długość – nie powinna wystawać więcej niż 3 mm poza szyldy ochronne.

Rodzaje wkładek

Wybierając wyrób najbardziej odpowiedni dla siebie, należy także wziąć pod uwagę konkretny typ. W zależności bowiem od rodzaju, wkładki cechują się różnymi stopniami zabezpieczenia. Najprostsze i najpopularniejsze są modele bębenkowe, cechujące się dość prostą konstrukcją, a przy tym niską awaryjnością i wysoką odpornością na nieprawidłowe stosowanie. Występują one w kilku rodzajach: jako wkładki dwustronne, jednostronne oraz z gałką.

Wkładki patentowe do drzwi charakteryzują się z kolei większym stopniem bezpieczeństwa niż klasyczne wersje bębenkowe. Posiadają dodatkowe mechanizmy, które chronią przed otwarciem zamka przez nieupoważnione do tego osoby. Wkładka patentowa jednostronna może być stosowana m.in. jako zamek w drzwiach garażu, z kolei dwustronne odpowiedniki są najczęściej wykorzystywane w drzwiach wejściowych do mieszkania, domu albo biura.

Warto przy tym zwrócić jeszcze uwagę na to, czy wybierany model to wkładka atestowana, najlepiej w najwyższej, tj. 6 klasie bezpieczeństwa. To pozwoli na skuteczne i pewne zabezpieczenie mienia. Wyjątkowo solidne i profesjonalne wkładki tego typu znaleźć można w sklepie internetowym https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/wkladki-patentowe-atestowane. Są one dostępne w szerokiej ofercie modeli i cen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.