Bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw

Na dworzeELS Poland posiada w swojej ofercie szeroki wybór bezpiecznych nawierzchni, które nie tylko posiadają doskonałe parametry amortyzujące, ale również wspaniale prezentują się pod względem wizualnym. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu, będąc za pan brat ze wszelkimi regulacjami i normami bezpieczeństwa stosowania bezpiecznych nawierzchni – służymy radą i opinią przy wyborze właściwego rozwiązania. Nasze nawierzchnie sztuczne, doskonale amortyzują upadki. Występują w różnych rozmiarach i bogatej kolorystce.

Nawierzchnia na plac zabaw to jeden z kluczowych elementów w celu zapewnienia bezpieczeństwa szczególnym użytkownikom miejsca. Aktualnie na większości placów zabaw, wykorzystywane są nawierzchnie syntetyczne. Występują one w różnych kolorach co gwarantuje dużą estetykę. Prosty montaż oraz wytrzymałość na użytkowanie oraz na zmienne warunki atmosferyczne to ich kolejne zalety.

Bardzo istotne jest, aby podłoże na plac zabaw stworzone było z materiałów amortyzujących upadek, elastycznych i odpowiednio grubych. Kluczowym parametrem jest tzw. kryterium urazu głowy (HIC) – wyrażane w centymetrach, określa maksymalną wysokość upadku, przy której uderzenie głową o podłoże nie spowoduje utraty życia. Dzięki syntetycznym tworzywom każdy upadek jest właściwie zamortyzowany. Brak specjalnej nawierzchni – pod huśtawkami czy drabinkami lub stosowanie nawierzchni twardych jest bardzo niebezpiecznie i zagraża życiu i zdrowiu.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór produktów, a poniżej przedstawiamy pokrótce kilka z nich.

Płyty gumowe

To podłoże idealnie wpisuje się w nowoczesne edukacyjne place zabaw, gdyż wykonane jest z granulatu EPDM i dostępne w bogatej gamie soczystych i trwałych kolorów, z elementami dekoracyjnymi. Podłóże na plac zabaw składa się z czarnego granulatu SBR w części spodniej i kolorowego granulatu EPDM w części wierzchniej. Ten rodzaj nawierzchni rewelacyjnie się prezentuje, maty gumowe są bardzo trwałe i gwarantują trwałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Jest to bardzo łatwy i szybki sposób na zabezpieczenie podłoża.

Maty przerostowe

To bezpieczna nawierzchnia produkowana z granulatu gumowego i układa się ją na gruncie trawiastym. Przeznaczona jest na zewnętrzne strefy zabaw, strefy rekreacyjne i siłownie plenerowe i Charakteryzuje się wysokimi właściwościami amortyzującymi. Mata przerostowa pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu placu zabaw gdyż trawa maskuje czarną nawierzchnię.

Zwiększona zawartość granulatu gumowego w macie przerostowej znacząco wpływa na jej wytrzymałość. Ta nawierzchnia na plac zabaw jest antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji.

Nawierzchnie wylewane

Wylewana nawierzchnia bezpieczna to rozwiązanie na place zabaw, siłownie zewnętrzne, strefy zabaw, bieżnie oraz boiska wielofunkcyjne.

Podłoże jest bezspoinowe i dzięki doskonałym parametrom amortyzującym i antypoślizgowym zapewniają doskonałą ochronę w trakcie zabawy. Użyte do ich produkcji materiały posiadają atest higieniczny PZH i są bezpieczne w kontakcie ze skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.