Baton Lion od Nestle – Opinia

Baton nestle LionBaton Lion wyprodukowany przez firmę Nestle jest warty sprawdzenia, budzi on sporo kontrowersji. Już na wstępie warto dodać że ma on w sobie aż 3 składniki bardzo kontrowersyjne pod względem zdrowia, z czego dodatkowo posiada w sobie morze słodyczy, jako składnik problematyczny 4.

Baton kupuje się w opakowaniu plastikowym mieszczącym 50 gram produktu – aczkolwiek mogą pojawiać się inne hybrydy opakowania i pojemności wagowej batona.

W smaku jest on bardzo słodki i mocno karmelowy. Na pewno smakuje wielu konsumentom lubiącym słodycze. Jednakże warto poznać ich skład i jego kontrowersje, zanim nabędzie się ten batonik. Składnik jest bardzo długi – jak wiadomo im lepszy produkt tym składnik jest krótszy i bez kontrowersji – w przypadku Liona jest inaczej.

W skróconym opisie czytamy: nadziewany wafel z karmelem 35,7% i płatkami pszennymi 9,2 % w polewie kakaowej.

Skład batona Lion: polewa kakaowa 38% na skład której wchodzi na pierwszym miejscu cukier, całkowicie utwardzony olej palmowy (bardzo kontrowersyjny składnik, wpływa na blokowanie układu krążenia, nadciśnienie, choroby wieńcowe i inne choroby żylne), olej palmowy, serwatka w proszku z mleka, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, emulgator (lecytyna, aromat), syrop glukozowy, mleko zagęszczone słodzone (mleko, cukier), płatki pszenne 9,2%, (mąka pszenna, cukier, skrobia pszenna, substancja spulchniająca (wodorowęglan sodu), emulgator (lecytyna), sól, cukier karmelizowany, mączka pszenna, olej palmowy cukier, maltodekstryna, stabilizator (glicelor), serwatka w proszku z mleka, syrop glukozowo fruktozowy, odtłuszczone mleko w proszku, sól, emulgator lecytyna, substancja spulchniająca (wodorowęglan sodu, węglan magnezu), naturalny aromat wanilii, substancja zagęszczająca karagen – to składnik rakotwórczy !.

Może zawierać śladowe ilości orzechów i soi. Jak widać skład batona firmy Nestle o nazwie Lion jest absolutnie zły i niedopuszczalny dla osób dbających o zdrowie. Taki skład nie powinien być akceptowalny do obrotu w żywności. Jest bardzo szkodliwy.

Wartości odżywcze w 100 gramach batona Lion oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 466 kcal (12%), tłuszcz 20,7 g (15%), w tym kwasy tłuszczowe nasycone aż 14,5 g (36%), węglowodany 65,7 g (13%) w tym cukry 47,7 g (27%), błonnik 1,5 g, białko 4,3 g (4%), sól 0,5 g (3%). Jak widać cukrów jest w nim zdecydowanie za dużo.

Smak batonu można określić jako doby, ale jest bardzo słodki i można powiedzieć szkodliwy dla zdrowia. Baton ma wizualnie ciekawą budowę – karmel, pszenica i czekolada wyglądają razem całkiem atrakcyjnie.

Jednak naszym zdaniem Baton Lion nie jest godny polecania i zdecydowanie warto go omijać z daleka. Nie polecamy tego produktu. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.