Baton 3 bit – Opinia

Baton 3 bitBaton 3 bit jest to słodycz dystrybuowana przez Kraft Foods. Waga przykładowego opakowania mieści w sobie 51 gram produktu.

Jest on w czekoladzie mlecznej 48% z nadzieniem o smaku orzechowym 37% i herbatnikiem. Smakowo wypada ona bardzo dobrze – można z powodzeniem określić go jako smaczny. Cenowo wychodzi w klasie średniej.

Skład batonu 3 bit: cukier, herbatnik 14% (mąka pszenna, cukier, tłuszcz roślinny, mleko pełne w proszku, sól, substancje spulchniające czyli węglany sodu i węglany amonu oraz emulgator E481, środek do przetwarzania mąki w postaci pirosiarczynu sodu), tłuszcz roślinny, tłuszcz kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, serwatka w proszku, tłuszcz mleczny, pasta z orzechów laskowych 0,5% i emulgatory – lecytyna sojowa i E476 oraz lecytyna słonecznikowa następnie w składzie olej roślinny, aromaty nie określone jaki i sól.

W składzie na pewno mogło by być mniej elementów (E476 mógłby być wyeliminowany) oraz więcej pasty orzechowej. Ale ogólnie nie jest to skład jaki by można było określić złym lub szkodliwym – jest on dopuszczalny.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 525 kcal, białko 5,3 gram, węglowodany 62 g – z czego nie jest wiadomo ile stanowią w tym cukry oraz tłuszcz 28 g. Według tabeli jak widać baton jest mocno kaloryczny i ma dużo węglowodanów.

Naszym zdaniem 3 bit jest jeden z ciekawszych batonów dostępnych w sklepach ale na pewno nie tym o najlepszym składzie pod względem zdrowia. Smakowo także wypada nieźle. Ogólnie warto wypróbować ten produkt i ocenić go samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.