Bank głosów online – najlepsi lektorzy polscy i zagraniczni w jednym miejscu

Czytnik audioCoraz więcej studiów nagraniowych zakłada własne banki głosów, aby umożliwić swoim klientom jeszcze łatwiejszą realizację zleceń na nagrania. Czym dokładnie są banki głosów lektorskich? Jak działają? W jaki sposób wyszukać najlepszego lektora w takiej bazie? Sprawdź teraz!

Gdy pojawia się konieczności wykonania nagrania lektorskiego, na przykład na potrzeby reklamy, do automatycznej sekretarki czy też na prezentację, w takim przypadku podstawa to wybranie odpowiedniego lektora. Teraz znalezienie pasującej do tej roli osoby jest o wiele łatwiejsze niż kiedyś. Dlaczego? Wystarczy internet, ponieważ to właśnie w sieci można znaleźć ogólnodostępne banki głosów lektorskich.

Bank głosów lektorskich – co to jest?

Baza czy też bank głosów to specjalny typ serwisu internetowego, który zawiera dziesiątki, a niekiedy nawet setki próbek głosów lektorskich. Najczęściej taki bazy działają przy studiach nagraniowych, więc można znaleźć je na ich stronach internetowych. Banki głosów lektorskich są swoistą biblioteką nagrań lektorów współpracujących ze studiem. Można przebierać w nich w różnych nagraniach i odsłuchiwać je na swoim komputerze, aby następnie wyselekcjonować odpowiedniego lektora do konkretnego zadnia.

Za pomocą bazy głosów lektorskich można wybrać lektora do:

  • spotu radiowego
  • spotu telewizyjnego
  • filmu szkoleniowego
  • prezentacji
  • systemu telefonicznego
  • oprogramowania multimedialnego
  • audiobooka

Oczywiście, to jedynie przykładowe zastosowanie, ponieważ nagrania lektorskie używane są w znacznie szerszym zakresie.

Jak wyszukać odpowiedniego lektora w banku?

Wybranie właściwej osoby wśród tak wielu propozycji może wydawać się skomplikowane, lecz w rzeczywistości wcale tak nie jest. Przede wszystkim należy określić, jakimi cechami powinien wyróżniać się odpowiedni lektor do danego nagrania, na przykład jakiej powinien być płci, jaki powinien być jego charakter głosu. Należy też wziąć pod uwagę budżet przeznaczony na reklamę. Bardziej rozpoznawalne głosy wiążą się z większym wydatkiem na wykonanie nagrania. Po określeniu cech lektora można zabrać się za odsłuchiwanie dostępnych propozycji.

W zawężeniu dostępnych nagrań mogą pomoc także specjalne filtry. Wtedy znalezienie właściwej osoby do danego nagrania będzie jeszcze prostsze. Gdy uda się już wyselekcjonować lektora z banku głosów, można wtedy od razu złożyć swoje zamówienie. To bardzo proste, ponieważ zlecenie można przekazać również za pośrednictwem internetu. Dzięki temu profesjonalne nagrania lektorskie można otrzymać online nawet w ciągu kilku dni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.