Akcesoria podróżnicze dla psa, które warto kupić

Dla psów na wyjazdWielu właścicieli psów nie wyobraża sobie podróżowania bez swojego pupila. Wyjazd na wczasy czy długi weekend to zawsze czas spędzony również z czworonogiem. Aby jednak podróżowanie z psem było przyjemne i, co ważne, bezpieczne, warto wyposażyć się w kilka akcesoriów. Oto nasza subiektywna lista gadżetów, które warto mieć.
 
Mata samochodowa 
Jednym z akcesoriów, które warto nabyć, jest mata samochodowa dla psa. To swego rodzaju płachta wykonana z wodoodpornego materiału, którą montuje się na tylnym siedzeniu samochodu lub w bagażniku. Mata zabezpiecza nasze auto przed zabrudzeniami i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Poza tym chroni ona kierowcę przed przechodzeniem psa na przednie siedzenie, co może stwarzać zagrożenie dla kierowcy. Maty do samochodu dostępne w sklepach oferujących akcesoria dla psów online.
 
Pasy samochodowe

 
Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy stosować maty samochodowej lub zwyczajnie wolimy, jak nasz piesek siedzi obok nas na siedzeniu, polecamy zakup pasa, który z jednej strony przypinamy do szelek czworonoga, a z drugiej, do zapięcia dla pasażera na danym siedzeniu. Pas jest uniwersalny, więc będzie pasował do każdego zapięcia.
 
Transporter do samochodu dla psa
Szczenięta oraz psy nadaktywne, które nie są w stanie wysiedzieć w miejscu w czasie podróży, powinny być przewożone w transporterach lub klatkach. Dzięki temu kierowca będzie miał pewność, że pies nie przejdzie znienacka do przodu, dekoncentrując go podczas jazdy. Taki transporter może mieć formę plastikowego kontenera z otworami, przez które wpada powietrze bądź klatki kennelowej. W sklepach zoologicznych dostępne są również torby transportowe wykonane z materiału, które sprawdzą się w przypadku psów ras małych. Zanim kupimy transporter, klatkę lub torbę samochodową, dokładnie sprawdźmy jej wymiary i zmierzmy swojego psa. Pupil musi mieć tam odpowiednio dużo miejsca, aby móc się swobodnie położyć, lecz nie na tyle dużo, aby podczas ostrych zakrętów czy hamowania nie przemieszczał się przez całą długość narażając się na uderzenie o ściany kontenera.
Jeśli używamy transportera bądź klatki do transportu po raz pierwszy, pamiętajmy o tym, aby najpierw przyzwyczaić psa do tej formy podróżowania, aby akcesorium nie kojarzyło mu się ze stresem bądź strachem. 
 
Poidło turystyczne
 
Takie akcesorium przyda się zarówno podczas popodróży samochodem czy innym środkiem transportu, jak i w czasie pieszych wycieczek. Poidło to nic innego, jak plastikowa butelka z zatyczką oraz pojemniczkiem, do którego wlewamy wodę. W ten sposób możemy napoić psa w każdych okolicznościach bez konieczności nalewania wody do miski. 
Apteczka dla psa
 
Psom, podobnie jak ludziom, mogą przytrafić się różne sytuacje zdrowotne, więc warto w bagażu mieć akcesoria, które pozwolą nam złagodzić dolegliwości żołądkowe u psa, oczyścić jego ranę czy usztywnić kontuzjowany staw. W psiej apteczce nie może zabraknąć węgla aktywnego, środka do odkażania ran, na przykład Octeniseptu lub weterynaryjnego płynu do dezynfekcji. Apteczka powinna zawierać bandaże elastyczne, plastry oraz opatrunki jałowe, którymi bezpiecznie opatrzymy ranę czy usztywnimy łapę.
 
Podróżując z psem warto mieć ze sobą kilka akcesoriów, które zapewnią nam nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo nas i naszego czworonoga.
 
Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem antybakteryjne.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.