Forum

Nawigacja po forum

Czy opłaca się wypożyczyć skuter w Szczecinie

Cytat

Od niedawna w Szczecinie pojawiły się dwie firmy wynajmu tych jednośladów. Każda s nich oferuje trochę inne warunku wypożyczenia skuterów. Zastanawiam się czy opłaca się je wynajmować do jazdy do jakiegoś miejsca, a może jest to całkowicie nieopłacalne? Jakie macie zdanie w tej sprawie?

Myślę czy warto zakładać u nich konto i wypełniać formalności. Raczej jako codzienny środek transportu mimo, że był by genialny to będzie chyba za drogi.

Cytat

Witam, po zapoznaniu się z ofertami tych dwóch wynajmujących mogę powiedzieć tylko to co będzie odnosić się ewentualnie do mnie. Skoro funkcjonują to znaczy, że wiele osób je wypożycza, więc wielu tym osobom się z jakiegoś powodu opłaca je wypożyczać.

Podejrzewam, że to nowość i traktuje to większość nie jako środek codziennego transportu ale jako rozrywka, tak jak wyjście na jazdę quadem czy czegoś tego typu.

1 firma ma cena całego dnia skutera (czytaj 10h) za 69 zł z czego jedziesz nim max 70 km odległość przy najlepszym wietrze na pełnym naładowaniu. Nad morze sobie takim nie pojedziesz a nawet będzie ciężko do pobliskiego Nowego Warpna. Tutaj też jest 69 gr za minutę. Do mojej firmy dojazd z lewobrzeża do prawobrzeża zajmuje około 28 minut w jedną stronę czyli 19,32 zł w jedną stronę. Czyli dziennie jak bym chciał nim jeździć do roboty i z powrotem to przy najlepszym wietrze jak bym miał stale zielone światło oraz brak korków bym zapłacił około 40 zł na dzień. Absurdalnie by mi się to nie opłacało skoro autobusem zapłacę około 12 zł max linią pospieszną, a jak ma się miesięczny to jeszcze mniej.

Druga firma robi karnety miesięczne za 90 zł ale tylko 20 min w tym jest na dzień. Gdzie tym dojedziesz? nawet z centrum szczecina nie dojedziesz tym na głębokie i z powrotem. I znowu tutaj się to wcale nie opłaca.

Te skutery nadają się do jazdy dla zabawy, na jakiś czas rozrywka ale nie jako środek codziennego transportu - nie przy tych cenach. Ale to jet moje zdanie.

Strony jakie brałem pod uwagę. Chyba tylko te są w Szczecinie na tą chwilę.

https://hop.city/

http://ecoshare.pl/

Taniej będzie kupić skuter i mieć własny w perspektywie czasu już nawet rocznej. O ile ma się go gdzie trzymać. Ale jako środek rozrywkowy raz na miesiąc można sobie wziąć taki skuter - ten zielony bo wychodzi taniej na dzień.

Cytat

Dobre podsumowanie, też mam takie zdanie. Raz na jakiś czas dla rozrywki czemu nie ale jako komunikacja to jest zdecydowanie za drogo. Sam już jechałem raz i bardzo fajnie się nimi śmiga, tylko cena faktycznie nie jest za dobra bo w ciągu paru minut się nigdzie nie dojedzie a każda minuta to praktycznie 70 groszy.

Cytat

Moim zdaniem biorąc pod uwagę ceny tych skuterów oraz fakt, że nimi można jeździć tylko po ulicy więc tak samo stoi się w korkach jak inne auta - nie jest to opłacalne. Można tym podjechać od czasu do czasu w miejsce gdzie nie ma dużego ruchu ulicznego lub nie jeździ komunikacja miejska bezpośrednio. Jednakże w innych przypadkach to bez sensu stać na światłach gdzie często trwają one 90 sek na czerwonym i zapłacić za to stanie ponad złotówkę. Dobre te szczecińskie skuterki ale tylko sporadycznie i na krótką metę. No chyba że wiele spraw w mieście to na cały dzień ale to także nie wiem jak z kalkulatorem.

Cytat

Ja już brałem je trzy razy i jestem zadowolony, super bo bardzo cicho pracują. Genialnie z tego powodu, ze wygodnie się nimi jeździ i łatwo się je prowadzi. Jak gdzieś mam jechać tak właśnie z tym brakiem innych dojazdów to biorę skuter. Ale tylko do 5 minut na dojazd i właśnie ulicami jakie nie są za bardzo tłoczne czy z dużą ilości świateł.

Acha, biorę tylko te zielone bo są tańsze.

Cytat

Korzystałem także kilka razy z tych motorków i fajnie się śmiga. Cena nie jest za fajna bo wychodzi sporo. Wyjazd z nentrum nad dąbie plaża, zaplacilem jakieś 16 zl a wiec bardzo drogo a to byl wypad w jedną stronę