Licznik rowerowy Crivit z Lidl – Test i Opinia

Lidl LicznikLicznik rowerowy marki Crivit jest to produkt z marketu Lidl. Wszystkie nowsze liczniki tego typu cechują się praktycznie tym samym rodzajem działania, mimo możliwych różnych rozwiązań wizualnych obudowy. Liczniki Crivit mają różne warianty kolorystyczne oraz rozplanowanie wyglądu klawiszy jak i ich ilości.

Warto wspomnieć, że wszystkie posiadają bardzo dobrą funkcję jaka sprawia że są to jedne z najlepszych liczników do rowerów. Chodzi tutaj o możliwość personalizacji wyświetlania poszczególnych funkcji licznika, czyli ich ukrywanie lub pokazywanie w przeglądzie.

Jest to bardzo dobra możliwość, jakiej nie da się przecenić – można wyłączyć wszystkie funkcje z jakich się nie korzysta – aby ułatwić nawigacje w urządzeniu i nie zaśmiecały one przeglądu. Wyłączanie jest bardzo proste wystarczy wybrać tryb easy a następnie wybrać on lub off danej funkcji w przeglądzie.

Liczniki Crivit posiadają typowe funkcje takie jak: prędkość jazdy, tendencja prędkości, prędkość średnia, prędkość maksymalna, przebyty dystans dzienny, przebyty dystans ogólny, czas jazdy dzienny, czas jazdy ogólny, temperatura, podświetlenie, wprowadzenie obwodu koła w mm, tryb konserwacji, spalone kalorie, spalona tkana tłuszczowa, odliczanie lub naliczanie treningu dystansu jazdy lub czasu – 6 języków obsługiwanych (nie ma polskiego ale jest ENG), wskaźnik zużycia baterii oraz scan, zegarek i stoper.

Wyświetlacz w liczniku jest duży i dobrze czytelny. Całość jest odporna na duży deszcz zgodnie z IP44 – wyświetlacz LCD. Liczniki mogą być przewodowe lub bezprzewodowe w zależności od modelu. Całość zestawów zawsze ma w sobie komplet części do montażu. Gwarancja jest 2 letnia.

Dane jakie pokazuje to urządzenie są z dużą dokładnością. Raczej nie zauważa się odchyleń w wynikach jakie można uzyskać na innych renomowanych markach. Obsługa także jest bardzo prosta. Jedyny mankament w niektórych modelach to klawisz powielenia jaki jest także do funkcji zatwierdzania lub zmiany danych.

Licznik rowerowy Crivit z Lidla naszym zdaniem to bardzo dobre urządzenie i w niczym nie ustępuje drogim markowym produktom znanych film. Pomiary ma bardzo dokładne a sam faktycznie jest niedrogi. Jest to jeden z produktów jakie na pewno warto polecić. Zapraszamy do kolejnych tematów.

6 komentarzy

 1. Kupiłem w tym roku ten licznik Crivit w lidlu i jestem bardzo zadowolony. Tryb Easy jest super że można wyłączyć zbędne funkcje. Licznik ma około 30 funkcji i faktycznie bardzo dokładnie mierzy dane. Jestem ogólnie bardzo zadowolony – dałem za niego 24,9 zł. Znacznie taniej niż te markowe beznadziejne w możliwościowych liczniki rowerowe.

  Krypko
 2. Mam ten licznik już któryś sezon i jest jak na razie bardzo dobry. Jeszcze jak do tej pory nie miałem z nim najmniejszych problemów a pomiary są bardzo dokładne względem dystansu czy prędkości jazdy oraz czasu. Ogólnie jestem za poleceniem jego. Nawet znanych firm nie są lepsze od niego w niczym. Testowałem go dokładnie na różnych dystansach i moja opinia to bardzo dobry.

  Matik23
 3. Akurat to urządzenie się udało marketowi. Sam mam na rowerze już chyba od 2 lat i sprawdza się bardzo dobrze. Wcześniej też miałem Crivita ale starszy model jaki nie miał podświetlenia i był mniejszy. Jak by nie urwany kabel to nadal pewnie bym go używał. Liczą faktycznie bardzo dokładnie.

  Bikser
 4. Lidlowskie liczniki faktycznie są jednymi z najlepszych. Ten tryb Advancet i Easy jest genialny. Ustawiam tylko kilka przydatnych funkcji do wyświetlania a reszta niepotrzebnych jest ukryta. Czego chcieć więcej, także polecam.

  Rafał
 5. Mam licznik bezprzewodowy z LIDLa z tego roku (2019) – wczoraj kupiony. Działa fajnie z jednym małym wyjątkiem: po włączeniu podświetlenia licznika przez około 2 sek zachowuje się tak jakby jechał (nalicza impulsy). Podejrzewam, że to podświetlenie zakłóca działanie licznika, ale przecież jest ono fabryczne 🙂 . Na razie podświetlenie mam wyłączone. Macie podobne problemy z licznikami bezprzewodowymi z LIDLa ?

  Paweł
  1. Cześć, ja bym oddał go na gwarancję? Co prawda funkcji podświetlenia będziesz używał raczej podczas jazdy ale mimo wszystko jest to spora wada. Dlatego ja jednak preferuje kablowe.

   infomiasto.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.