Jakie wybrać obręcze koła do roweru

Obręcz koła roweruObręcze rowerowe często są także zwane felgami. Do kupienia jest cała gama różnego rodzaju obręczy rowerowych. W tym artykule będą opisane obręcze jakie warto wybierać i na co zwracać uwagę przy wyborze.

Obręcze rowerowe bez względu na ich średnicę czyli wielkość koła dzielą się na rodzaj konstrukcji. Główne gatunki obręczy rowerowych to obręcze typu V, typu U oraz kapslowe i tradycyjne. Następnie obręcze dzieli się na rodzaj materiału z którego są wykonane, a w końcu rodzaj wzmocnienia czyli ich komory.

Jakie obręcze rowerowe (felgi) wybrać – zacznijmy od konstrukcji dobrych obręczy do roweru. Najbardziej trwałe obręcze rowerowe zawsze mają kształty typu V, czyli są to obręcze stożkowe.

Obręcze tego typu nie tylko dzięki odpowiedniemu zagięciu metalu stają się bardzo wytrzymałe na wykrzywienia ale także mają bardzo dynamiczny kształt który jest opływowy. Te typu V poza tym że trudno wygiąć także są znacznie bardziej dogodne w ułożeniu dętki rowerowej.

Dobrze gdy obręcze są dodatkowo wzmacniane aby jeszcze lepiej zabezpieczyć koło przed wykrzywieniami. Materiał jaki buduje obręcze może być zarówno salowy jak i polecany przez nas aluminium. Aluminium jest także bardzo wytrzymałe a w dodatku bardzo lekkie.

Obręcze więc warto wybrać te które będą aluminiowe i typu V z dodatkowymi wzmocnieniami czyli komorami.

Rodzaje felg (obręczy) można podzielić ze względu na wytrzymałość w takiej kolejności. Od najmocniejszej to typu V, U i zwykłe. Następnie ze względu na wytrzymałość tworzywa względem przydatności Aluminiowe wzmacniane, Stalowe.

Dobre obręcze można nabywać w sklepach rowerowych tradycyjnych jak i tych internetowych. O obręczach do roweru warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.