Najlepsze nakrycie głowy na lato

Czapka na latoW upalne i szczególnie słoneczne dni trzeba pomyśleć o osłonie na naszą głowę. Osłona głowy przed działaniem promieni słonecznych jest bardzo ważna i często niedoceniana.

Słońce potrafi bardzo poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, jeśli je lekceważymy, nie tylko oparzyć nas ale i wyrządzić dużo gorszą krzywdę. Zapalenie opon mózgowych wynika z braku osłony głowy przed słońcem, tak samo przez brak nakrycia głowy można dostać udaru słonecznego.

Jak osłaniać głowę przed słońcem – do osłony potrzeba jest nam czapka, czapka powinna być o jasnych kolorach a najlepiej całkiem biała. Materiał to oczywiście dobrze gdy jest naturalny. Naturalne materiały mają zdrowszy kontakt z skórą i nie powstają tak zwana zapieczenia.

Także naturalne materiały cieszą się lepszą wentylacją i cyrkulacją powierza niż sztuczne. Co więcej czapka powinna być skonstruowana tak aby przepuszczała powietrze – czyli powinna posiadać liczne otwory wentylacyjne.

Konieczne na lato są także daszki. To one osłaniają nasze oczy przed szkodliwym działaniem słońca. Tutaj nie chodzi o promienie UV i UVB lecz o sam fakt poświaty słońca która podrażnia oczy. Także dzięki daszkom lepiej widzimy gdyż nasze oczy są w cieniu i możemy rejestrować wzrokiem więcej rzeczy.

Nakrycie głowy to także może być chusta – pamiętajmy jednak że daszek jest przydatny a chusta takich nie posiada. O nakryciach głowy trzeba wiedzieć tyle że chronią one nas przed wieloma zagrożeniami – dlatego trzeba pamiętać aby w słoneczne dni mieć coś na głowie. Zapraszam do pozostałych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.