5 powodów, dla których warto wykupić polisę AC

Bezpieczeństwo autaPakiet autocasco zaliczany jest do dobrowolnych świadczeń komunikacyjnych. Często stanowi on dodatek do obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Warto wiedzieć, dlaczego zakup autocasco jest dobrym rozwiązaniem.

Bezpieczeństwo
Polisa AC – w swojej podstawowej formie – zapewnia finansowe wsparcie w przypadku szkód powstałych wskutek aktów wandalizmu, kradzieży lub uszkodzenia pojazdu. Ochroną można objąć samochód z jego podstawowym i dodatkowym wyposażeniem. AC stanowi więc doskonałe uzupełnienie pakietu OC. Warto więc zdecydować się na zakup hybrydowego produktu, obejmującego oba ubezpieczenia. Firmy oferują wówczas atrakcyjne ceny. Za niewielkie pieniądze można więc zyskać kompleksową dla ochronę swojego pojazdu.

Pakiet serwisowy
Dodatkowy pakiet autocasco stanowi świadczenie bezgotówkowe. W ramach umowy towarzystwo ubezpieczeniowe przelewa środki finansowe na konto zakładu zajmującego się naprawą powstałych szkód. Pakiet często oferowany jest przez firmy posiadające umowy partnerskie o świadczeniu usług serwisowych z konkretnymi warsztatami samochodowymi. Z usług zakładów mogą skorzystać klienci w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia auta.

Pakiet kosztorysowy
W ramach świadczenia towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła swojego rzeczoznawcę do klienta, którego auto uległo awarii lub zniszczeniu. Pakiet ten obejmuje również kradzież pojazdu. Rzeczoznawca sporządza dokładny raport dotyczący powstałych szkód. Na podstawie analizy wypłacane jest należne odszkodowanie. Pakiet gotówkowy stanowi najtańszy dodatek polisy AC.

Amortyzacja części
Warto pamiętać, że wydajność aut zmniejsza się wraz z upływem lat. Poszczególne elementy samochodu również mogą ulec zniszczeniu. Właściciele aut powinni regularnie korzystać z przeglądów oferowanych przez zakłady serwisowe. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wsparcie finansowe przydatne w przypadku konieczności zakupu części wymiennych. Warto jednak pamiętać, że duży wpływ na wysokość odszkodowania ma współczynnik amortyzacji. Firmy ubezpieczeniowe często jednak oferują swoim klientom pakiet specjalny. W ramach produktu współczynnik amortyzacji nie ma wpływu na wysokość należnych środków finansowych.

Wygodna forma zakupu
Autocasco można nabyć za pośrednictwem specjalnego kalkulatora. Po wprowadzeniu danych, dotyczących pojazdu, system generuje oferty dostosowane do indywidualnych potrzeb danego klienta. Należność można rozłożyć na dogodne raty. W przypadku wszelkich wątpliwości towarzystwa ubezpieczeniowe umieszczają na stronie internetowej Ogólne Warunki Umowy, obowiązujące w ramach świadczenia. Z kalkulatora AC można skorzystać za pośrednictwem witryny https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/

Polisa AC stanowi doskonałe uzupełnienie obowiązkowego świadczenia odpowiedzialności cywilnej. Warto zatem zdecydować się na zakup pakietu za pośrednictwem strony internetowej KioskPolis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.