4 powody, dlaczego warto reklamować się na Facebooku

Facebook oferujeFacebook to obecnie najbardziej popularny serwis społecznościowy, z którego na całym świecie korzysta kilka miliardów użytkowników. Pozwala on nie tylko na łatwe wyszukiwanie informacji i komunikowanie się z innymi, ale również daje doskonałe perspektywy dla reklamodawców!

Reklama na Facebooku, która zaliczana jest do kategorii social media marketingu, cieszy się aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem. Jeśli Twoja firma nie posiada jeszcze swojego konta na Facebooku, sprawdź 4 powody, dla których warto je założyć i zacząć reklamować się w tym medium!

1. Z Facebooka korzysta wielu użytkowników – jak wspomniano wcześniej, aktualnie liczba użytkowników Facebooka to kilka miliardów na całym świecie. W Polsce swoje konto w tym właśnie serwisie posiada kilkanaście milionów osób i stale dołączają do nich nowe.

Takie duże grono odbiorców to dla reklamodawców nie lada gratka, dlatego też można dotrzeć wtedy do szerokiej gamy potencjalnych klientów jeszcze łatwiej, zwłaszcza jeśli pomoże nam w tym profesjonalny dom mediowy.

2. Różne formy reklamy na Facebooku – już sam fanpage, czyli strona firmowa na Facebooku pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Można publikować na nim różne informacje – wpisy, banery graficzne, filmy. Firma może wtedy także łatwo komunikować się ze swoimi fanami przez Messengera.

Dodatkowo dla tych firm, które interesuje jeszcze skuteczniejsza reklama, Facebook przygotował płatną metodę reklamową – Facebook Ads. Pozwala ona na precyzyjne dotarcie do odbiorców przez formę graficznej reklamy wyświetlanej na stronie Facebooka.

3. Facebook posiada dużą liczbę danych o swoich użytkownikach – na Facebooku podajemy szeroką gamę informacji dotyczących swojej osoby, a także udzielamy ich poprzez swoje działania. Możliwość precyzyjnego określenia grupy docelowej, czyli grupy odbiorców, powoduje, że reklama na Facebooku jest tak skuteczna.

Reklamodawca może określić grupę odbiorców między innymi pod względem: Lokalizacji, Wieku, Płci, statusu związku, zainteresowań.

4. Przystępne ceny reklamy na Facebooku – nie można zapominać także o tym, że pod względem kosztów, jakie generuje reklama Facebook jest bardzo przystępny cenowo. To sprawia, że jest to obecnie jedna z najbardziej efektywnych form reklamy w sieci.

3 komentarze

  1. Interaktywny

    Reklamy na fcebooku bardzo drogie moim zdaniem i jest bardzo mała konwersja. Za wiele kont ma tam boty i puste profile, fikcyjni ludzie. Zawsze duże koszta i bardzo mała strefa zwrotu jak korzystałem z reklam na tym serwisie. Najwięcej odzewu jest z zwykłych standardowych reklam google ale na pewno nie przynajmniej w moim wypadku na FB.

  2. Snowden

    Również uważam że ceny nie są przystępne a wręcz tam są absurdalne. No i to że ma on wiele danych o ludziach do zaleta dla reklamodawców ale wada dla tych ludzi jacy z niego korzystają, nie wiem ile mus paść afer i różnych złych sytuacji aby w końcu tam ludzie zlikwidowali konta. Jedna z najgorszych inwigilacyjnych sieci i motających ludziom w głowach.

  3. Sandra Zabawki

    Pamiętam jak reklamowałam sklep lokalnie to był bardzo nikły odzew a ceny jakie musiałam przeznaczać na taką reklamę były bardzo wysokie. Praktycznie zerowe odezwy a pieniądze wpadały jak by w próżnię. Całkowicie zrezygnowałam z ofert na F i to był dobry wybór. Teraz korzystam tylko z adwords oraz promocji lokalnych z funpage gdzie jest informacja ale już bez wykupowania za nie widoczności. Znacznie lepsze rezultaty mam bezpłatnie niż płacenie. Bardziej się opłaca niż na reklamę na F zrobić promocje na bezpłatnym profilu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.